نسخه چاپی

آمریكا به تركیه اطمینان خاطر داد

ارتش آمریكا به تركیه درباره حمایت تسلیحاتی واشنگتن از كُردهای سوریه، كه در حال نبرد با گروه تروریستی داعش هستند، اطمینان خاطر داد.

به گزارش نما ، تسنیم به نقل از اسکای‌نیوز نوشت: ارتش آمریکا به ترکیه درباره ارسال سلاح‌های آمریکایی به جنگجویان کُرد، که در حال نبرد با داعش در سوریه هستند، اطمینان خاطر داد. آنکارا تسلیح کُردهای سوری توسط واشنگتن را «بسیار خطرناک» خوانده است.

سرهنگ «رایان دایلن» سخنگوی ارتش آمریکا، روز پنجشنبه گفت: «ما با ترکیه درباره جزئیاتی آنچه که اعطا کردیم، شفاف هستیم.»

وی درباره جزئیات و حجم سلاح‌های ارسالی به «یگان‌های مدافع خلق»، گفت: «این جزئیات قابل اعلام برای عموم نیست، اما سلاح‌ها قابل پیگیری است و جزئیات مربوط به آن در اختیار ترکیه قرار خواهد گرفت.»

این سخنگو افزود: «جزئیات سلاح‌های مذکور از جمله شماره سری، تعداد و مدل خودروها را نمی‌توانیم ارائه کنیم. اسناد مربوط به آنها نزد ما موجود است و در این زمینه با ترکیه شفاف هستیم.»

«یگان‌های مدافع خلق» نیروی نظامی کردهای سوریه، هم اکنون در قالب سازمانی به نام «نیروهای دموکراتیک سوریه» به همراه شبه‌نظامیان عرب سوری و با حمایت ائتلاف به رهبری آمریکا در حال پیشروی به سمت «الرقه» هستند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، اخیر به پنتاگون دستور داد به نیروهای کرد سوریه سلاح ارسال کند و پنتاگون نیز دوشنبه گذشته از آغاز این روند خبر داد.

این اقدام واکنش ترکیه را درپی داشته که معتقد است یگان‌های مدافع خلق در سوریه بخش از حزب کارگران کردستان ( پ‌ک‌ک) است.

۱۳۹۶/۳/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: