نسخه چاپی

واكنش رئیس پیشین اداره امنیت ستادكل به ایجاد مركز ویژه جاسوسی آمریكا علیه ایران

رئیس پیشین اداره امنیت ستاد كل نیروهای مسلح گفت: حربه جدید آمریكایی‌ها در خصوص جاسوسی از جمهوری اسلامی ایران قطعا به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

به گزارش نما, سردار اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تسکیل یک مرکز ویژه برای جاسوسی از ایران توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اظهار کرد: آمریکایی‌ها در ابتدا فکر می‌کردند می‌توانند مساله ایران را طبق سیاست‌های مرسومی که درباره کشورهای مختلف داشته اند، حل کنند، اما امروز فهمیده اند تا کنون راه را اشتباه می‌رفتند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای مدت‌های طولانی نگاهی ساده و پیش پا افتاده به جمهوری اسلامی ایران داشتند، عنوان کرد: آن‌ها گمان می‌کردند با بهره گیری از ابزارهایی مثل راه اندازی جنگ، براندازی نظام و یا تحریم‌های به اصطلاح فلج کننده، می‌توانند سر ما را در برابر خودشان خم کنند، اما با گذشت سال‌ها و سال‌ها و عدم دستیابی به موفقیت، امروز تازه فهمیده اند که مساله ایران پیچیده‌تر از آن چیزی است که خیال می‌کردند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس نهم با بیان اینکه ایجاد یک پایگاه جاسوسی مختص جمهوری اسلامی ایران در آمریکا، اوج خباثت و خودخواهی آمریکا را نشان می‌دهد، افزود: به فضل الهی با روشنگری هایی که صورت گرفته، مردم ایران اسلامی امروز نسبت به بدعهدی‌ها و جنایتهای آمریکایی‌ها اشراف کاملی دارند و فریب هیچ یک از حیله‌های آن‌ها را نخواهند خورد.

سردار کوثری ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان برای مقابله با آمریکا و سیاست‌های آمریکایی، جمهوری اسلامی ایران را الگوی خودشان قرار داده اند و از همین رو طبیعی است که آمریکایی‌ها با استفاده از ابزارهای جاسوسی‌شان، بخواهند روند ضدیت ایرانی‌ها با خودشان را تغییر دهند.

رئیس پیشین اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با بیان اینکه حربه جدید آمریکایی ها در خصوص جاسوسی‌ از جمهوری اسلامی ایران قطعا به نتیجه‌ای نخواهد رسید، تاکید کرد: اشتباه اصلی آن‌ها در عملکردهایشان نسبت به ما این است که هنوز به شناخت دقیقی از رهبری نظام و ملت ایران نرسیده اند و تا زمانی که به این شناخت نرسند (که به اعتقاد ما هیچگاه نخواهند رسید)، در دستیابی به اهدافشان نیز موفق نخواهند بود.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمانی جدید را به ریاست «مایکل دی‌آندرا» و با مأموریت گردآوری و تحلیل اطلاعات مربوط به ایران تشکیل داده است؛ مجزا کردن «مرکز مأموریت ایران» به عنوان یک نهاد جدید و مجزا شاهدی است که نشان می‌دهد سیا و کاخ سفید اهمیت ایران را به عنوان یک هدف جاسوسی افزایش داده و آن را در کنار کشورهای نظیر روسیه و کره شمالی به یکی از اولویت‌های فعالیت‌هایشان تبدیل کرده‌اند.

۱۳۹۶/۳/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...