نسخه چاپی

ذبح كنار خیابانی ممنوع شد

رئیس مركز سلامت محیط و‌ كار با بیان اینكه نظارت بر عرضه گوشت گوسفند و مرغ و ماهی با سازمان دامپزشكی است، گفت: در رابطه با عرضه غیر قانونی و‌ كنار خیابانی ذبح گوسفند و یا عرضه غیر قانونی مواد غذایی در كنار خیابان، نظارت و برخورد بر عهده شهرداری است.

به گزارش نما به نقل از رکنا, خسرو صادق‌نیت با تاکید بر این‌که وزارت بهداشت نظارت بر اماکن عمومی عرضه مواد غذایی دارد، افزود: اماکنی که قانونی و دارای شناسنامه هستند توسط وزارت بهداشت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
صادق‌نیت با بیان اینکه وزارت بهداشت بر روی بهداشت پرسنل این اماکن نیز نظارت می‌کند و آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، افزود: البته ما از مراجع ذیصلاح می‌خواهیم که در خصوص نظارت و ارزیابی هر کدام مسائل قانونی خودشان را پیگیری کنند.
رئیس مرکز سلامت محیط و‌ کار وزارت بهداشت در خصوص نظارت بر رستوران‌های بین راهی با بیان اینکه این رستوران‌ها یکی از مراکزی هستند که‌ مورد توجه ویژه از نظر نظارت و ارزیابی می‌باشند، افزود: در زمان‌هایی مثل تعطیلات که مراجعه به این اماکن بیشتر می‌شود نظارت‌ها نیز بیش از روال معمول خواهد بود و به طور مثال در ایام‌ نوروز نظارت بر این اماکن دو تا سه بار در روز انجام می‌شد.
صادق نیت با تاکید بر اینکه رستوران ها باید از گوشت ذبح شده مورد تایید سازمان دامپزشکی استفاده کنند، افزود: یکی از نظارت‌های وزارت بهداشت، نظارت و بررسی روال تهیه مواد خام‌ و اولیه رستوران‌ها و اماکن عرضه مواد غذایی است که باید تمام‌ مواد تهیه شده آنها مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی باشد.
رئیس مرکز سلامت محیط و‌ کار وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر با خریداری تجهیزات جدید می‌توانیم دمای داخل گوشت را اندازه گیری کنیم و دمای داخل یخچال را هم اندازه گیری می‌کنیم.
صادق نیت در پایان تاکید کرد: چنانچه رستوران و یا مراکز عرضه مواد غذایی حداقل موازین بهداشتی را نداشته باشند با آنها برخورد خواهد شد.

۱۳۹۶/۳/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: