نسخه چاپی

تأكید امیر قطر بر ارتقای روابط با عراق

رئیس مجلس نمایندگان عراق كه در حال حاضر در قطر به سر می برد، با تمیم بن حمد آل ثانی، با امیر قطر و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه این كشور در دوحه دیدار كرد.

به گزارش نما به نقل از العالم، دفتر رئیس پارلمان عراق در بیانیه ای اعلام کرد:" سلیم الجبوری با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه دیدار کرد... دو طرف در این دیدار به بررسی موضوع تقویت روابط دو جانبه و مجموع اوضاع جهان عرب و منطقه و راه های هماهنگی برای مقابله با چالش ها و بحران های موجود و پایان دادن به مشکلات و اختلافات پرداختند".
در این بیانیه آمده است: الجبوری در این دیدار بر علاقه مندی عراق به توسعه چشم اندازهای همکاری با همسایگان عرب و تلاش برای برقراری ارتباط دائم و مفید با برادران خود مخصوصا در شرایطی که تروریسم داعش در عراق رو به زوال است، تأکید کرد... وی تصریح کرد که در آینده فرصت های بیشتری برای ایجاد ثبات و همکاری در تمام زمینه ها به دست خواهد آمد.
بر اساس این بیانیه در این دیدار امیر قطر نیز بر اهمیت جایگاه عراق در منطقه و ضرورت تقویت روابط دو جانبه تأکید کرد.
وزیر امور خارجه قطر نیز با تمجید از تلاش های عراق در مبارزه با تروریسم و تحقق صلح بر علاقه مندی کشورش به توسعه چارچوب روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف تأکید کرد.

۱۳۹۶/۳/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...