نسخه چاپی

عربستان، شهروندان قطر را اخراج كرد

ریاض روز دوشنبه پس از اعلام قطع رابطه با دوحه و بستن مرزهای عربستان با قطر، به شهروندان این كشور 14 روز برای ترك خاك عربستان، مهلت داد.

به گزارش نما به نقل از الیمن الان، عربستان سعودی به همراه امارات و بحرین، اعضای شورای همکاری خلیج فارس صبح امروز (دوشنبه 15 خرداد 1396) با اعلام قطع رابطه با قطر، عضو دیگر این نهاد، تمامی مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با آن بستند.
ریاض ادعا کرد که با چشم پوشی از اقدامات دوحه، پشتیبان مردم قطر و حامی امنیت آن خواهد بود .
این در حالی است که پایگاه خبری اماراتی ارم نیوز نوشت: باشگاه فوتبال الاهلی عربستان امروز، قرارداد خود را با شرکت هواپیمایی قطر بر اساس دستور دولت عربستان و در پی متشنج شدن روابط 2 کشور لغو کرد.
باشگاه فوتبال الاهلی عربستان در صفحه توییتر خود نوشت: باشگاه الاهلی در تبعیت از اوامر دولتی، قرارداد خود را با شرکت هواپیمایی قطر، فسخ می کند.
دولت عربستان به بهانه حفظ امنیت ملی خود در برابر خطر تروریسم و افراطی گری تصمیم گرفت روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کند.
بحرین، امارات و مصر نیز، با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی این کشور، روابط خود را با دوحه قطع کردند.
این در حالی است که روابط عربستان، امارات با قطر در روزهای اخیر به دلیل انتشار اخباری منتسب به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور دچار تنش و اختلافات شدید شده بود.

منبع: ایرنا

۱۳۹۶/۳/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...