نسخه چاپی

بیانیه سازمان صداوسیما برای شهادت تصویربردار پرس تی‌وی

در پی شهادت تصویربردار شبكه خبری پرس تی وی در انفجار چهارشنبه گذشته در كابل، معاونت برون‌مرزی صداوسیما بیانیه‌ای صادر و بر ادامه راه روشنگری و اطلاع‌رسانی تاكید كرد.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین، متن بیانیه سازمان صدا و سیما برای شهادت تصویر بردار پرس تی وی به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

بار دیگر یکی از اعضای خانواده بزرگ رسانه ملی در راه اعتلای رسالت خطیر رسانه‌ای جام گوارای شهادت نوشید.

شهید حبیب الله حسین زاده، تصویربردار شبکه پرس تی وی در کابل، نیز از تبار آنانی شد که می‌کوشند و می سوزند تا صداهای بی صدا و حقایق و واقعیات پیرامون پنهان نماند، تا به عهدی که با مردم و رسالت خویش در راه روشنگری بسته اند وفادار بمانند.

معاونت برون مرزی سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی انفجار تروریستی کابل را که منجر به شهادت مظلومانه ده ها تن از مردم‌ بی گناه افغانستان از جمله تصویربردار وظیفه شناس شبکه پرس تی وی در کابل شد، به شدت محکوم و شهادت این همکار جوان و خدوم را به جامعه بزرگ خبری کشور و خانواده محترم ایشان تعزیت و تسلیت عرض می کند.

دشمنان نور و روشنایی که روشنگری متعهدانه را برنمی تابند و بدخواهانی که دستان پلیدشان به خون پاک این عزیز و سایر بی گناهان آغشته است، بدانند راهی که قلم و بیان در بازگو کردن حقیقت می پیماید جاودانه تاریخ خواهد ماند.»

حبیب حسین‌زاده روز چهارشنبه در حالی که از خانه عازم دفتر کارش شده بود، هنگام حمله انتحاری در منطقه وزیر اکبرخان از محل عبور کرد و جانش را از دست داد.

حسین‌زاده در کنار فعالیت رسانه‌ای به تحصیلات عالی خود نیز ادامه داده بود و در رشته روابط بین‌الملل سال چهارم دانشگاه را سپری می‌کرد.

این دومین تصویربردار پرس تی‌وی است که بر اثر حملات و خشونت‌ها در افغانستان به شهادت می‌رسد. سید فرهاد تقدسی نیز سال 1390 در این مسیر جان خود را از دست داد.

۱۳۹۶/۳/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...