نسخه چاپی

استقبال سرد از واریز اقساط سهام عدالت

به گزارش نما - ایلنا به نقل از مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی نوشت: افرادی که هنوز موفق به پرداخت اقساط خود نشده‌اند می‌توانند تا پایان شهریور ماه برای پرداخت اقساط خود اقدام کنند.

نهم خرداد ماه امسال رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد به محض ورود سود نقدی شرکت‌ها در سامانه سهام عدالت حداکثر تا سه ماه آینده نخستین سود مشمولان سهام عدالت توزیع خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی، طبق بررسی‌ صورت گرفته تا کنون استقبال چندانی از سوی مشمولان سهام عدالت برای تسویه اقساط باقیمانده سهام عدالت با خزانه کل کشور صورت نگرفته و برآوردها حاکی از تسویه حدود ۵ میلیارد تومانی این رقم طی ماه‌های اخیر بوده است، با این حساب برای اعلام ارزش نهایی سهام عدالت باید تا پایان شهریور ماه منتظر ماند تا پس از بستن صورت‌حساب‌ها و مانده واقعی آن، بتوان عدد نهایی را اعلام کرد.

این راستا جعفر سبحانی‌، مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا و در پاسخ به این پرسش‌ که چرا مردم از واریز اقساط سهام عدالت استقبال نکردند، اظهار داشت: ما آنچه را که قانون برای سازمان خصوصی‌سازی تعیین تکلیف کرده بود را اعلام کردیم و در آذر ماه سال گذشته نیز رسانه‌ای شد.

وی‌ با‌ بیان‌ این که اقساط سهام عدالت از محل سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر به هر میزان که آزاد شود، پرداخت خواهد شد، افزود: براساس مصوبه سال ۸۹ شورای اصل ۴۴ باید طی ۱۰ سال سود را از شرکت‌های سرمایه پذیر می‌گرفتیم و به حساب مشمولین واریز می‌کردیم این سود به یک میلیون‌تومان رسید و در آذر ماه ۹۵ قرار شد تا مابقی آن تحت عنوان آورده م

۱۳۹۶/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: