نسخه چاپی

حساب‌های بدهكاران مسدود می‌شود

به گزارش نما - باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:بانک مرکزی در بخشنامه‌ای ضمن بر شمردن تخلفات بانک‌ها در عدم همکاری با سازمان امور مالیاتی، بر تسریع در مسدود کردن حسابهای بدهکار مالیاتی تاکید کرد.


مدیریت نظارت بر بانکهای بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانکهای دولتی، غیر دولتی، شرکت دولتی پست بانک و موسسات اعتباری غیر بانکی، برضرورت همکاری با ادارات امور مالیاتی در اجرای ماده ۲۱۸ قانون مالیاتهای مستقیم و مسدود نمودن حسابهای بانکی تاکید کرد.

در این بخشنامه آمده است، بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ۲۱۸ قانون مالیاتیهای مستقیم، اشخاص ثالث مکلف به همکاری با اداره امور مالیاتی برای برداشت از حساب مودیان بدهکار می‌باشند، لکن اطلاعات واصله از مراجع نظارتی ذی ربط حاکی از امتناع برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری از اعمال اوراق اجرایی مالیاتی و عدم همکاری آنان با اداره مذکور مبنی بر توقیف و مسدودی حساب مودی بدهکار میباشد.
تخلفات بانکهای مذکور به شرح زیر است: ۱ -تاخیر در مسدود نمودن حساب‌ها که منجر به صفر شدن حسابهای بدهکار میشود. ۲ -عدم اجرای حکم توقیف و بازداشت حساب در صورتی که امکان آن برای بانک وجود دارد. ۳ -عدم برگشت دادن چکهای مشتریان در وجه سازمان امور مالیاتی که فاقد اعتبار کافی هستند، به دلایل مختلف از جمله بد حساب نکردن ان‌ها و...
۴ -عدم توقیف برخی از حسابهای اشخاص حقوقی به بهانه دولتی بودن آن‌هادر ادامه این بخشنامه آمده است، بانک‌ها بایستی با قید فوریت مراتب تاکید بر اجرای مفاد مذکور و همکاری با سازمان امور مالیاتی را به کلیه واحدهای زی ربط ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت نمایند.۱۳۹۶/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: