نسخه چاپی

زمان آغاز پروژه سفر به ماه

با توئیت جدید مالك شركت اسپیس ایكس مشخص شد كه آغاز دور جدید سفرهای گردشگری در فضا و پروژه پای گذاشتن دوباره بشر بر ماه جدی تر از آنچه تصور می شد دنبال می شود.

به گزارش نما به نقل از مهر: با توئیت جدید مالک شرکت اسپیس ایکس مشخص شد که آغاز دور جدید سفرهای گردشگری در فضا و پروژه پای گذاشتن دوباره بشر بر ماه جدی تر از آنچه تصور می شد دنبال می شود.

مالک اسپیس ایکس خبر داد؛پروژه سفر به ماه از ۴ ماه دیگر کلید می خورد

به نقل از ساینس الرت، الون ماسک در تازه ترین توئیت خود نوشت که پرتاب راکت Falcon Heavy بر اساس برنامه از پیش تنظیم شده در ماههای آتی انجام خواهد شد. این راکت نخستین گروه از گردشگران را به فضا برده و در ادامه فضانوردان را به نقاط دوردست تری نظیر ماه منتقل خواهد کرد.

شرکت اسپیس ایکس در ماههای پیش رو برنامه های زیادی در دست دارد که پرتاب راکت Falcon Heavy یکی از مهمترین آنهاست.

الون ماسک در واکنش به گمانه زنی های مربوط به این پرتاب اعلام کرد که طی چهار ماه آتی یعنی تا پایان تابستان شاهد پرتاب این راکت فوق پیشرفته خواهیم بود.

راکت Falcon Heavy قدرتمندترین راکت حال حاضر دنیا خواهد بود و این قابلیت را دارد که ۵۴ تن محموله و البته فضانوردان را به فضا ببرد.

این راکت روند اعزام نخستین سری از از گردشگران به ماه را تسریع می بخشد. چنین سفری ۶ تا ۷ روز به طول می انجامد.

اما بخش مهمتر این برنامه، سفر نخستین گروه از فضانوردان به مریخ تا سال ۲۰۲۵ است.

در واقع راکت Falcon Heavy در آماده سازی اسپیس ایکس برای آغاز مأموریت برنامه ریزی شده سفر فضانوردان به سیاره سرخ نقش مهمی را ایفا می کند.
ثبت: ۱۳۹۶/۳/۲۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: