نسخه چاپی

صدور حكم پرونده آلومینای لاجرم تا 3 ماه آینده

رئیس كل دادگستری استان خراسان شمالی گفت: حكم قانونی پرونده آلومینای جاجرم تا سه ماه آینده صادر می شود.

به گزارش نما به نقل از رکنا، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در تشریح آخرین جزئیات پرونده آلومینای جاجرم اظهارکرد: رسیدگی به این پرونده از 9 بهمن سال گذشته آغاز شده و درماه رمضان به طور مستمر ادامه دارد و تا سه ماه آینده حکم قانونی صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه توانمندترین قضات در حال رسیدگی به این پرونده هستند، اضافه کرد: اولین جلسه رسیدگی به این پرونده از 9 بهمن ماه سال گذشته آغاز تا دهم اسفند به صورت مستمر آغاز شد و جلسه بعدی آن نیز از اول اردیبهشت سال جاری آغاز و ادامه دارد.
این مقام قضائی در استان خراسان شمالی همچنین گفت: متاسفانه تلاش زیادی از طرق مختلف برای انحراف و جلوگیری از رسیدگی قانونی و صحیح با مورد اتهام قرار دادن دستگاه قضایی و قضات در جریان رسیدگی به پرونده وارد کرده اند اما دادگستری استان در راستای حفظ حقوق بیت المال با توجه به توانمندی دستگاه قضایی و قضات طبق مقررات قانونی و شرعی و با رعایت حقوق متهمان و دولت به این پرونده رسیدگی خواهد کرد و حکم قانونی صادر خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی پیش از این نیز گفته بود: رسیدگی به پرونده 13 متهم پرونده آلومینای جاجرم از نهم بهمن ماه سال گذشته آغازمی شود و رسیدگی هرروز ادامه دارد.
این مقام قضایی در تشریح آخرین وضعیت پرونده اختلاس آلومینای جاجرم اظهارکرد: در حال حاضر 3 نفر از متهمان این پرونده در بازداشت بسرمی برند و 10 متهم نیز با قرار وثیقه آزاد هستند.
این مسئول عالی قضایی اتهامات مطرح شده در این پرونده را اختلاس، تضییع حقوق بیت المال، ارتشاء، پولشویی، حیف و میل اموال دولتی و تحصیل مال نامشروع عنوان کرد.
قدرتی توضیح داد: این پرونده منتهی به صدور کیفرخواست شده است.
وی افزود: گردش مالی خلاف مقررات قانونی بیش از 220 میلیارد تومان براساس کیفرخواست صادره است که دادگاه طبق مقررات قانونی به صورت دقیق بررسی و متهمان دفاعیات خود را در دادگاه بیان خواهند کرد که در نهایت تصمیم قطعی اتخاذ خواهد شد.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی همچنین گفت: با اقدامات دستگاه قضایی استان تا کنون مبلغ 21 میلیارد تومان وجه نقد و همچنین 10 میلیارد تومان ملک توقیف و به بیت المال بازگشته است.
مجتمع آلومینای جاجرم در خراسان شمالی تنها واحد تولید پودر آلومینا به عنوان مهمترین ماده اولیه تولید شمش آلومینیوم در کشور است که سالانه 250 هزار تن از نیاز پودر آلومینای 3 شرکت بزرگ آلومینیوم کشور را تامین می کند. این واحد صنعتی در جنوب غربی استان خراسان شمالی در شهرستان جاجرم افتتاح شد که اواخر سال گذشته پس از حدود یک دهه از فعالیت این واحد صنعتی با پیگیری نیروهای اطلاعاتی و دستگاه های نظارتی تعدادی از مدیران سابق این مجتمع به اتهام اختلاس و تضییع حقوق بیت المال دستگیر شدند.

۱۳۹۶/۳/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...