نسخه چاپی

برادر مقتول رهبر كره شمالی جاسوس آمریكا بود

یك رسانه ژاپنی با انتشار گزارشی مدعی شد كه «كیم جونگ نام» برادر مقتول رهبر كشور كره شمالی در ازای جاسوسی از سازمان اطلاعاتی آمریكا رشوه گرفته بود.

به گزارش نما به نقل از مهر، اسپوتنیک به نقل از نشریه ژاپنی «آساهی» اعلام کرد که «کیم جونگ نام» برادر مقتول «کیم جونگ اون» رهبر کشور کره شمالی در ازای جاسوسی از سازمان اطلاعاتی آمریکا رشوه گرفته بود؛ به نحوی که در روز قتلش ۱۲۰ هزار دلار پول نقد در جیب داشت که گویا عامل ارتباطی اش به وی داده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: در زمان سوء قصد به جان وی، چهار پاکت سیاه که در هر کدام ۳۰۰ اسکناس صد دلاری وجود داشت در جیب های «کیم جونگ نام» پیدا شد؛ در حالیکه وی هنگام سفر هرگز پول زیادی از حسابش برداشت نمی کرد.

لازم به ذکر است، «کیم جونگ نام» برادر رهبر کنونی کره شمالی در ۱۳ فوریه سال جاری میلادی در فرودگاه کوالالامپور مالزی به قتل رسید.

چند روز بعد، مردی ۴۶ ساله با ملیت کره شمالی به نام «ری جونگ چول» با پاسپورت جعلی مالزیایی در این کشور دستگیر شد. پلیس همچنین اعلام کرده است که یک زن ۲۵ ساله مالزیایی به نام «سیتی عایشه» (Siti Aishah) و نامزد وی و یک زن ۲۸ ساله دیگر به نام «دوان تای هونگ» با پاسپورت ویتنامی را در این خصوص بازداشت کرده است.

۱۳۹۶/۳/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...