نسخه چاپی

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با نما:

تصویب تحریم های جدید ضد ایرانی پوزخند زدن به برجام است/پیشرفت هسته ای كشور نباید متوقف شود

عکس خبري -تصويب تحريم هاي جديد ضد ايراني پوزخند زدن به برجام است/پيشرفت هسته اي کشور نبايد متوقف شود

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت : آمریكا یك بار با لبخند جلو می آید و یك بار به اسم مذاكره، با ترور و خشونت صحبت می كنند این رفتارها نشان می دهد كه آنها ماهیت واحدی دارند و آن خوی دشمنی با مردم ایران است.

مجلس سنای آمریکا با اکثریت قاطع آرا، قانون «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» را تصویب کرد،این طرح تحریم ایران و روسیه بصورت همزمان بود و در نهایت با 98 رأی موافق و تنها 2 رأی مخالف به تصویب سنا درآمد. این طرح برای تبدیل شدن به قانون باید در مجلس نمایندگان هم تصویب شود. تحریم های این طرح صرفا موارد موشکی و نظامی را در بر می گیرد و اقتصادی نیست.
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در سنای آمریکا گفت: هیات نظارت بر اجرای برجام اقدامات متقابل و متناسب را برای تامین منافع ملی ایران با قاطعیت اتخاذ خواهد کرد.بهرام قاسمی گفته تصویب قانون جدید مربوط به تحریم های غیرهسته ای علیه ایران در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با توجه به عملکرد و سوابق این‌ مجلس در ضدیت و دشمنی با ملت شریف ایران غیرقابل پیش بینی نبود و در ادامه خصومت های ذاتی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.
وی افزود: دولت ایالات متحده آمریکا براساس برجام که یک سند بین المللی است، تعهداتی دارد که باید آنها را بطور کامل و با حسن نیت انجام دهد. در این زمینه مقررات داخلی کشورها ملاک عمل نیست و دولت ها نمی توانند با توسل به چنین مقرراتی از زیر بار تعهدات قانونی خود شانه خالی کنند.‌
مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما پیرامون تحریم های جدید مجلس سنای آمریکا علیه ایران اظهار داشت: آمریکا حرکت حیرت آمیزی انجام نداده است که بخواهد مایه تعجب ما شود سیاست خصمانه ضد ایرانی از سیاستهای دائمی دولتمردان امریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: آمریکا با تصویب تحریم های جدید علیه ایران در مجلس سنای خود ماهیت اصلی خودش را نشان داده است و در واقع چهره آمریکا با این تصمیم تغییری نکرده است.
گودرزی گفت: این آمریکا همان آمریکای قبلی است منتها یک بار با لبخند جلو می آید و یک بار به اسم مذاکره،با ترور و خشونت صحبت می کنند و البته گاهی دم از گزینه روی میز می زنند و بار دیگر حرف از تعامل، این رفتارها نشان می دهد که آنها ماهیت واحدی دارند و آن خوی دشمنی با مردم ایران است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان مذاکرات رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که به مذاکرات خوش بین نیستند و آمریکا قابل اعتماد نیست، ادامه داد: واقعیت این است که مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی با کارگزاران نظام تاکید داشتند مسئولان امر که ناظر بر روند برجام هستند تصمیم جدی بگیرند و البته ما هم در مجلس این مسئله را دنبال می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه وزارت خارجه با هماهنگی هیات نظارت بر برجام باید تصمیم قاطعی گرفته شود گفت: چرخ پیشرفت هسته ای کشور را نباید به خاطر بدعهدی ها و خلف وعده های آمریکا متوقف کنیم.
گودرزی ادامه داد: ما تمام خواسته های آن ها را در گذشته به صورت نقد پرداخت کردیم اما آن ها وعده های نسیه شان را در حق ملت ایران ادا نمی کنند و با گستاخی تحریم های جدید علیه ملت ایران وضع می کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: این کار آن ها یعنی پوزخند زدن به جریان مذاکرات و نشست هایی که برگزار شده است و ضرورت دارد تصمیم جدی در این زمینه گرفته شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس نیز از تدوین طرحی در کمیسیون متبوعش برای مقابله با مصوبه اخیر سنای آمریکا خبر داد. نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: علی لاریجانی رئیس مجلس به کمیسیون امنیت‌ملی مجلس ماموریت داده تا طرحی را برای مقابله متناسب در برابر اقدامات کنگره و سنای آمریکا تدوین کنند.او با بیان اینکه پیش‌نویس طرح مقابله متناسب با اقدامات کنگره آمریکا تدوین شده، افزود: این طرح در اولین جلسه کمیسیون امنیت‌ملی پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بررسی و تصویب می‌شود.

۱۳۹۶/۳/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...