نسخه چاپی

كشف مواد روانگردان در قلیان‌های میوه‌ای

رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت گفت: در پی اجرای طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها و مراكز عمومی، با سرو كنندگان قلیان های میوه ای برخورد و از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

به گزارش نما به نقل از اتاق خبر 24؛ خسرو صادق نیت گفت: براساس طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها و مراکز عمومی، ارائه قلیان در قهوه خانه ها و چایخانه ها ممنوع است و درصورت سرویس دهی با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی افزود:نظارت بر روند اداره قهوه خانه ها و چایخانه های سطح کشور از یکسال گذشته با همکاری قوه قضائیه، نیروی انتظامی و وزارت بهداشت آغاز شده است و تاکنون در شهرهایی نظیر اصفهان، اهواز و مشهد، چایخانه های و کافه ها به طور کامل از قلیان پاکسازی شده است.

رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در طی این نظارت های نجام شده تاکنون مواردی از استفاده مواد روانگردان در تنباکو های میوه ای مشاهده شده است که پرونده تخلفات تشکیل وجهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

وی عنوان کرد: اجرای طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها و مراکز عمومی در شهر تهران چندان موفقیت آمیز نبوده و پیگیری و همکاری نیروی انتظامی بر جرایم مربوط به آن نتیجه بخش نبوده است. طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها در تهران در حال اجرا است و این موضوع بار دیگر در تهران به صورت جدی تر پیگیری می شود.

۱۳۹۶/۳/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: