نسخه چاپی

تفاوت فوتبالیست‌های ایرانی با بنز كلاس SLS ۵۰۰ AMG !

در دنیای فوتبال گاهی اخباری به گوش می رسد كه نه تنها تعجب برانگیزند بلكه باعث زیر سئوال رفتن سطح درك مدیران از فضای حاكم بر این رشته ورزشی می شوند.

به گزارش نما به نقل از مشرق تا پیش از این هر زمان حرف از آپشن می شد یاد اتومبیل های بالای ۲۰۰ میلیون تومان، سقف سانروف، ایربگ های صندلی عقب، مونیتور پشت صندلی، گرمکن صندلی و از این قبیل مسایل می افتادیم ولی این روزها در بازار داغ نقل و انتقالات لیگ برتر آپشن هایی که برای برخی بازیکنان در قراردادهای شان قید می شود را که می شنویم به جای انگشت حیرت باید میز و نیمکت به دندان بگیریم.

بر اساس این گزارش، مرور برخی از این آپشن ها که همین امروز هم تیتر برخی نشریات ورزشی شده می تواند نشان دهنده رویه بدی باشد که توسط دلال های بازیکنان مد شده و مدیران باشگاه ها را هم به دردسر می اندازد.

*حضور در اولین جلسه تمرین!

" حضور در اولین جلسه تمرین" ...!! آخر این هم شد آپشن؟ مگر بازیکن قرارداد نمی بندد که با تیم تمرین کند؟ پس حضور در اولین جلسه تمرین دیگر چه صیغه ای است؟ پیشتر دیده بودیم که بازیکنی مثلا ستاره(!) در روزهای بدنسازی به تمرین نرفته یا یک خط در میان در سالن بدنسازی حضور پیدا می کرده و حالا این جزو یکی از آپشن های بازیکن یکی از دو تیم سرخابی برای فصل هفدهم تبدیل شده که اگر روز اول تمرین به زمین آمد ۱۰۰ میلیون از قراردادش را همان روز بگیرد!

*ورود به تمرین با لباس اسپانسر!

یکی دیگر از آپشن هایی که مد شده پوشیدن لباس تیم با آرم اسپانسر است. البته بازیکنان مجبورند در تمرین این لباس را بپوشند ولی ستاره ها همین کار را نیز به آپشن تبدیل کرده اند که اگر در حین ورود به تمرین با لباس اسپانسر باشگاه از ماشین شخصی شان پیاده شوند باز هم ۵۰ میلیون از قراردادشان را پیش پیش بگیرند!

*هر گل ۲۰ میلیون تومان!

مهاجمی که وظیفه اش گلزنی برای تیم است چه کاری غیر از آن دارد؟ مگر کسی از مهاجم توقع دروازه بانی داشته که مدیربرنامه های ستاره های لیگ برتری، گلزنی را هم جزو آپشن های قرارداد بازیکنان شان قرار داده اند! که هر زمان فلان بازیکن برای تیم محبوب میلیون ها هوادار گل زد ۲۰ میلیون اضافه بر سازمان بگیرد! پس رقم یک و خرده ای میلیاردی که بابت قرارداد به حساب شان واریز می شود برای قدم زدن در زمین است؟

*هر کلین شیت ۳۰ میلیون تومان!

وظیفه دروازه بانی هم به یکی از آپشن ها تبدیل شده است. مثل اینکه شما را دعوت به مهمانی کنند و بعد بگویید بابت هر لقمه شامی که می خورید یک بشقاب اضافه هم به خانه می برید! اگر دروازه بان درون دروازه می ایستد برای گل نخوردن است. اگر قرارداد یک میلیارد و ۶۰۰ میلیونی می بندد یعنی به ازای ۳۰ بازی لیگ برتری، (حداکثر) ۶ بازی جام حذفی و ۶ بازی لیگ قهرمانان (جمعا ۴۲ بازی) به طور تقریبی هر بازی ۳۸ میلیون تومان دریافت می کند! با چنین وضعیتی دیگر ۳۰ میلیون تومان برای هر کلین شیت چه صیغه ای است؟ این هم شد آپشن!

*هر پاس گل ۲۰ میلیون!

کلا ما ایرانی ها یا چیزی را نداریم یا اگر داریم می خواهیم شور آن را درآورده و از حد و حدودش خارج شویم! پاس گل دادن هم آپشن است که در قرارداد قید شود به ازای هر پاس گل ۲۰ میلیون پاداش؟! پس بازیکن در خط میانی یا فوروارد به چه هدفی فوتبال بازی می کند! اصلا اگر این همه آپشن برای خودشان درست می کنند پس آن یک میلیارد و خرده ای چیست! ...که البته این فصل تعدادی از ستاره های کاغذی از مرز ۲ میلیارد هم عبور کردند و این رکورد را نیز شکستند!

*مدیرانی که به جای بازیکن با بنز قرارداد می بندند!

وقتی آپشن های بنز کلاس SLS ۵۰۰ AMG را بررسی می کنید متوجه می شوید که این بنز که گفته می شود در تهران به قیمت ۵ میلیارد معامله می شود هم آپشن هایی کمتر از فوتبالیست های ایرانی دارد که در بازار داغ و آب گل آلود نقل و انتقالاتی اش هر چه دل تنگ شان می خواهد می گویند و مدیران از همه جا بی خبر نگران صندلی هم برای رسیدن به قهرمانی زیر هر برگه و آپشنی را امضا می اندازند به این امید که با همین آپشن ها یک سال دیگر اسم خودشان را از روی سکوهای ورزشگاه بشنوند! شاید اگر برخی مدیران می خواستند یک بنز را به میدان بفرستند با این همه آپشن روبرو نمی شدند!

۱۳۹۶/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: