نسخه چاپی

بن سلمان همزمان با نزدیكی روابط عربستان و اسرائیل ولیعهد شد

بسیاری از رسانه های اسرائیل با تمركز بر خبر دستورپادشاه عربستان مبنی بر تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد آن را تغییری مثبت دانستند كه همزمان با روند نزدیك شدن روابط بین عربستان و اسرائیل صورت گرفت.

به گزارش نما به نقل از پایگاه خبری «عربی 21»، بسیاری از رسانه های اسرائیل با تمرکز بر خبر دستور صبح چهارشنبه پادشاه عربستان مبنی بر تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد آن را تغییری مثبت دانستند که همزمان با روند نزدیک شدن روابط بین عربستان و اسرائیل صورت گرفته است.

زلزله سیاسی؛ پادشاه ولیعهد را به نفع بن سلمان کنار گذاشت

در این میان روزنامه «معاریو» دستورات ملک سلمان بن عبدالعزیز را «زلزله سیاسی در عربستان» برشمرده و نوشت: پادشاه ولیعهد کنونی را به نفع پسر خود کنار گذاشت.

محد بن سلمان کوچکترین ولیعهد عربستان

بسیاری از روزنامه نگاران اسرائیلی نیز در صفحه توییتر خود نوشتند: محمد بن سلمان کم سن و سال ترین ولیعهد در تاریخ عربستان به شمار می آید.

گروه دیگری از آنان از این تحول به عنوان تغییر سیاسی دراماتیک در عربستان یاد کردند.

تعدادی از روزنامه های اسرائیلی نیز این تغییر را قابل پیش بینی دانستند و یادآور شدند از زمانی که ملک سلمان بر تخت پادشاهی تکیه زد، محمد بن سلمان قدرتمندترین شخصیت عربستان بوده است و از همان ابتدا روشن بود اوست که عربستان را در آینده رهبری خواهد کرد اما نکته غیرمنتظره زمان این تغییرات و مفاهیم آن است.

در همین ارتباط «شیمرت مائیر» روزنامه نگار اسرائیلی بلافاصله پس از دستور امروز پادشاه سعودی در صفحه توییت خود نوشت: وقتی ترامپ اعلام کرد، با ملک سلمان ملاقات کرده است و او را فردی بسیار زیرک توصیف کرد، منظورش پسرش بود.

به گفته او، تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد قابل پیش بینی بود .

در این میان روزنامه های اسرائیلی عکسی را که در آن ولیعهد جدید در حال بوسیدن دست بن نایف ولیعهد برکنار شده است، منتشر کردند و برخی دیگر از روزنامه نگاران اسرائیلی تغییر سیاسی در دولت سعودی را چیزی جز تصمیمات خانودگی ندانستند.

محمد بن سلمان مبتکر قطع روابط با قطر

به نوشته این روزنامه ها بن سلمان مبتکر قطع روابط با قطر بود و یکی از قدرتمندترین رهبران منطقه به شما ر می آید که متصدی وزارت دفاع و مغز متفکر عملیات نظامی عربستان علیه یمن موسوم به «توفان قاطعیت» بود.

ولیعهدی بن سلمان، تغییری مثبت برای اسرائیل

برخی اصحاب رسانه اسرائیل با اشاره به اینکه تعیین بن سلمان به عنوان ولیعهد تغییر مثبتی به شمار می آید، یادآور شدند او رهبری جنگ قاطعانه علیه تروریسم را برعهده گرفته است و تعیینش در پرتو حرف و حدیث مربوط به نزدیک شدن روابط اسرائیل و عربستان صورت گرفته است.

در همین ارتباط «ایوب قرا» وزیر ا طلاع رسانی اسرائیل نیز گفت: اسرائیل و عربستان با واسطه های آمریکایی کانال های تماس برای توسعه روابط دیپلماتیک بین خود برقرار کرده اند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: