نسخه چاپی

زمان تزریق واكسن حج اعلام شد

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر از ورود بیش از ۲۵ هزار واكسن حجاج به كشور خبر داد و گفت: پنج گروه از زائران بیماران برای حج منع سفر خواهند بود.

به گزارش نما، سید علی مرعشی با بیان اینکه تهیه واکسن حجاج از سوی مرکز تدارکات سازمان هلال احمر تهیه می‌شود، اظهار کرد: تاکنون 55 هزار واکسن وارد شده و تا چند روز آینده به 100 هزار دوز واکسن می‌رسد، مابقی آنها هم در حال بارگیری هستند و مشکلی برای انجام واکسیناسیون وجود ندارد.

وی از آغاز تزریق واکسن از هفته‌ آینده خبر داد و افزود: از هفته‌ آینده کاروان‌ها نیز می‌توانند به محل‌های تعیین شده از سوی هلال احمر مراجعه و نسبت به واکسیناسیون حجاج اقدام کنند.
مرعشی در رابطه با بیمارهایی که منع رفتن به حج دارند، تصریح کرد: ما جدولی داریم که در آن بیماری‌هایی که موجب منع سفر می‌شود شرح داده شده است؛ این جدول تغییر نکرده لذا بر این اساس بیماران پیشرفته قلبی، زنان حامله، بیماران سرطانی، بیماران ریوی پیش‌رفته، کبدی پیش‌رفته منع سفر خواهند داشت.

580 نفر تیم درمانی ایران در مکه و مدینه
وی با بیان اینکه کل تیم درمانی ایران در مکه و مدینه 580 نفر خواهد بود، تصریح کرد: در رابطه حجم داروهایی که قرار است به عربستان ارسال شود در حال بسته‌بندی آنها بوده و هنوز حجم آنها مشخص نیست اما همان 400 قلم سال‌های قبل است؛ از سوی دیگر بنا داریم داروهای سنگین از قبیل سرم‌ها نیز سفارش داده و آنها را تهیه کنیم.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افرادی که نوبت اعزام آنها رسیده است هرچه زودتر ثبت نام کنند و مشرف شوند، برای سال‌های آینده هم بر تعداد زائرین افزوده شده و هم اینکه هوا گرم‌تر می‌شود لذا آن فضا می‌تواند مشکلاتی را برای این افراد به وجود آورد.

تیم پزشکی هلال ایران عازم عربستان می‌شود
سیدعلی مرعشی با اشاره به تاریخ اعزام تیم پزشکی هلال ایران به عربستان گفت: تیم پزشکی هلال برای بررسی بیمارستان‌ها و تجهیزات آنها در مکه و مدینه، 9 شوال 13 تیر ماه به عربستان اعزام می‌شوند.
وی در مورد آخرین اقدامات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برای حج امسال، اظهار کرد: پزشکانی که قرار است معاینه‌کننده حجاج باشند در استان‌های مختلف مشخص شده و به کاروان‌ها معرفی شده‌اند. مدیران کاروان‌ها نیز از میان این پزشکان تعدادی را انتخاب می‌کنند؛ البته در این بین انصرافی هم داریم که مرتب پزشکان جایگزین خواهند شد.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مورد تأمین دارو برای حج امسال نیز گفت: خرید داروها تقریبا انجام شده است و بنا داریم بخشی از داروها از جمله سرم و شربت‌ها را به دلیل حجم و وزنی که دارند در عربستان سعودی خریداری کنیم و به دنبال بستن قرارداد با آنها هستیم.

وی اضافه کرد: بیمارستانهای ما در مکه و مدینه همان ساختمان‌ قبلی است که قراردادش را امضاء کرده‌ایم و تیم راه‌اندازی بیمارستان برای بررسی‌های بیشتر 9 شوال (13 تیرماه) به عربستان اعزام می‌شوند تا از تاسیسات و تجهیزات بازبینی کنند.
مرعشی در مورد واکسیناسیون حجاج عنوان کرد: واکسن‌ها به تعداد کافی تهیه شده و پس از تشکیل جلسات کاروان‌ها تا دو هفته مانده به اعزام تزریق خواهند شد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...