نسخه چاپی

جدایی فراكسیون نمایندگان ولایی از فراكسیون ولایت

فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس در بیانیه‌ای از نمایندگان مستقل جدا شد.

به گزارش نما، فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای به طور رسمی از فراکسیون ولایت اعلام استقلال کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

همکاران عزیز

ملت بزرگ ایران

با شروع مجلس دهم، فراکسیون اکثریت مجلس با نام «فراکسیون ولایت» به ریاست آقای دکتر لاریجانی تشکیل شد و امید وحدت نمایندگان ولایتمدار در یک فراکسیون واحد اکثریت را ایجاد کرد ولی از همان روزهای اول، تعدادی از همکاران عضو فراکسیون ولایت تحت عنوان فراکسیون مستقلین اعلام موجودیت کردند و منجر به انشقاق در فراکسیون ولایت گردیدند.

در نهایت فراکسیون اکثریت ولایت به دو فراکسیون نمایندگان مستقل و نمایندگان ولایی تقسیم شد. فراکسیون مستقلین در روند فعالیت خود در برخی موضوعات با فراکسیون امید همراه می‌شد و در برخی موضوعات خود را با فراکسیون نمایندگان ولایی همراه می‌کرد.

چنین رویکردی از فراکسیون مستقلین، فراکسیون نمایندگان ولایی را در تصویرسازی با مشکل روبرو می‌ساخت.

لازم به توضیح است که هر یک از همکاران عزیز و فراکسیون‌های مجلس حق مسلم و طبیعی دارد که به تشخیص خود عمل نمایند ولی امکان پاسخگویی برخی تصمیمات به مردم و جامعه برای نمایندگان عضو فراکسیون ولایی وجود نداشت. همین امر موجب شد تا شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در آخرین جلسه خود در تاریخ ۱۱ تیر ماه ۹۶ به اتفاق آرا فراکسیون نمایندگان ولایی را به عنوان یک فراکسیون مستقل از فراکسیون ولایت اعلام کنند و مصوبه شورای مرکزی در جلسه مجمع عمومی فراکسیون در روز سه‌شنبه مورخ ۱۳ تیر ماه ۹۶ تقریبا به اتفاق آرا مورد تأیید مجمع عمومی قرار گرفت.

بدیهی است که فراکسیون نمایندگان ولایی تمام تلاش خود را برای همکاری و تعامل با فراکسیون‌های دیگر براساس اساسنامه، ارزش‌ها، ‌ اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری به کار خواهد گرفت و از این بعد هم پاسخگوی تصمیمات، اقدامات و مواضع خود به ملت بزرگ ایران خواهد بود.

فراکسیون نمایندگان ولایی در آینده اعضای خود را معرفی خواهد کرد تا همه مردم عزیز در جریان فعالیت‌ها، اقدامات و تصمیمات فراکسیون قرار بگیرند.

امید است به فضل الهی شاهد مجلسی پویا، پیگیر مطالبات مردم و به‌ویژه تحقق مقام معظم رهبری در کلیه‌ حوزه‌ها بخصوص در زمینه ارتقای شرایط اقتصادی کشور، حل مشکلات تولید و ایجاد اشتغال باشیم.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۴/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: