نسخه چاپی

لزوم حل مشكل آب‌های سطحی جنوب تهران پیش از تبدیل به بحران ملی

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به شرایط نامناسب آبیاری زمین‌های كشاورزی در جنوب تهران، خواستار اقدام دولت در این باره پیش از تبدیل آن به بحران ملی شد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 20 تیر) قوه مقننه در تذکری شفاهی با بیان اینکه بیشترین جمعیت کشور در کلانشهر تهران حضور دارد، گفت: عملکردهای زیست محیطی در این کلانشهر مرتبط با مصالح و منافع ملی است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از معضلات به ویژه در جنوب تهران «موضوع ساماندهی آب و فاضلاب شهر تهران» است که حجم آن حدود 400 میلیون متر مکعب است، ادامه داد: شرایط ویژه آبیاری کشاورزی در جنوب تهران موجب آلودگی خاک در این منطقه شده و ساماندهی این شرایط با نگرش محلی و منطقه‌ای امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه دولت موضوع ساماندهی آب‌های سطحی نامناسب تهران را پیش از اینکه مبدل به یک بحران ملی شود، ساماندهی کند، افزود: 100 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرایی شدن ساماندهی ظرفیت‌های زیست‌محیطی در این مقوله نیازمند است که از وزارت نیرو می‌خواهیم که آن را با مدل‌های مختلف سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی حل و فصل کند.

۱۳۹۶/۴/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...