نسخه چاپی

بیرانوند: پول آبدارچی را من باید بدهم؟

دروازه بان شماره یك پرسپولیس و تیم ملی با توجه به عدم پیگیری مسائل مربوط به مالی‌اش توسط فدراسیون فوتبال به شدت شاكی است و وعده داده در بازگشت به تهران با شكایت به مراجع قضایی آن را پیگیری می‌كند.

به گزارش نما به نقل از ورزش سه: علیرضا بیرانوند که این روزها تحت فشار بالای تمرینات آماده سازی در اردوی اوکراین قرار دارد، در گفتگو با خبرنگار ما به شدت نسبت به بی توجهی به مسوولان در خصوص مطالبات میلیاردی‌اش از نفت شاکی است و مدعی است اولین کار او با حضور در تهران شکایت به مراجع قضایی با توجه به مدارکی که در اختیار دارد خواهد بود. او در این گفتگو در خصوص برنامه‌اش برای فصل بعد، دلیل رد پیشنهاد یک میلیارد یورویی فنرباغچه و... صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید.

در زندگی‌ام این تمرینات وحشتناک را انجام نداده بودم

اینکه بعد از مرخصی گفته بودم خدا را شکر امروز ایگور را نمی‌بینیم واقعا جدی بود. هیچ وقت در زندگی‌ام تحت این فشار سنگین و وحشتناک تمرینات قرار نداشتم. ایگور پانادیچ فشار زیادی آورده و تمرینات بدنسازی نیز در کنار آن قرار دارد. این مساله البته بزرگترین امیدواری ما خواهد بود که در مسابقات فصل آینده با آمادگی بالایی مهیا فصل پر از اتفاقات جذاب همراه شویم.

مطمئن هستم فصل پرجامی پیش رو داریم

فصل آینده برنامه فشرده‌ای پیش رو خواهیم داشت. سوپرجام ایران، لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی. من مطمئن هستم با توجه به شرایط تیمی خودمان و بازیکنانی که در اختیار داریم موفقیت‌های بزرگی پیش روی ما قرار دارد و می‌توانیم باز هم جام به دست بیاوریم. خوشحالم هواداران حامی بزرگ ما هستند و با حضور آنها رسیدن به موفقیت آسانتر است. نکته مهم این است که ما پرطرفدارترین تیم فصل گذشته بودیم و مطمئن هستیم با توجه به قهرمانی در فصل گذشته و مسیر حساسی که در این فصل پیش رو داریم حمایت آنها پررنگتر نیز خواهد شد.

پیشنهاد فنرباغچه را به خاطر قهرمانی آسیا رد کردم

باشگاه فنرباغچه پیشنهادی به پرسپولیس برای حضورم داده بود و در ادامه باشگاه درخواست یک میلیون یورویی برای رضایتنامه‌ام اعلام کرد. این پیشنهاد هم مورد موافقت آنها قرار گرفت و بارها پیگیر موضوع حضورم در این تیم بودند اما به خاطر هدفی که داشتم و روی آن فکر کرده بودم تصمیم گرفتم این تماس ها را بی جواب بگذارم. من می‌خواهم با پرسپولیس قهرمان آسیا شوم. حضورم در پرسپولیس با هدف بزرگی همراه بود و خوشحالم تا به امروز توانسته‌ام به بخشی از آنها که حضور در تیم ملی و قهرمانی در لیگ بوده دست یابم. اما نه من و نه هیچ کدام از بازیکنان اکنون اشباح نشده‌ایم و در فصل آینده با قدرت بیشتر به دنبال عناوین دیگر خواهیم بود و به همین دلیل این پیشنهاد را رد کردم.

از رقابت نمی‌ترسم و این حرف ها عجیب است

اینکه می‌گویند فنرباغچه مرا به عنوان دروازه بان ذخیره و سوم می‌خواست عجیب ترین حرف ممکن است. مگر قبل از فصل کسی می‌تواند بگوید عملکرد هر بازیکن چگونه است که ذخیره یا فیکس باشد. بعد جالب تر اینکه آنها برای بازیکن و دروازه بان سوم خود بیش از 10 میلیارد هزینه می‌کنند؟ اینها حرف هایی است که اگر می‌خواستم به آن توجه کنم امروز در این جایگاه نبودم. هیچ وقت از رقابت با هیچ کس نترسیدم و در ایران هم دروازه بانان موفقی داریم و اگر بخواهم بترسم و جا بزنم مطمئنا کلاهم پس معرکه است و جا می‌‎مانم.

ماجراهای من و نفت تهران

دیگر واقعا خسته شده ام. کسی می‌تواند منکر زحمات من برای نفت شود؟ آیا این باشگاه همینطور با مدیریت فقط راهی مسابقات آسیایی شد و تا مراحل بالا پیش رفت و هیچ کدام از ما بازیکنان در آن نقش داشتیم؟ برای این پول گرما و سرما را پشت سر گذاشتیم. روزها و شب ها دور از خانواده بودیم و طبق برنامه روی آن کلی بدهکار هستیم و شرمنده مردم هستیم. واقعا نمی‌دانم دیگر چه باید بگویم و چطور باید پیگیر این حق مان باشیم. شکایتم را انجام داده‌ام و حکمم را هم گرفته‌ام. منتظر هستم به تهران بازگردیم تا آن را جدی‌تر از همیشه پیگیری کنم. دیگر کارد به استخوان همه ما رسیده و منتظر اقدامات جدی ما باشند. چرا باید با سرنوشت چند جوان بازی کنند؟ طبق آیین نامه جدید که الان وجود دارد و از مراجع ذی‌ربط نیز پرسیده‌ام اگر مبلغ قراردادم که مورد تایید سازمان لیگ نیز قرار گرفته را پرداخت نکنند کسر امتیاز و دیگر جرایم برای آنها به وجود خواهد آمد.

گلایه از وزیر نفت تا مدیران سابق و کنونی

برای فصل 93 و 94 من در باشگاه نفت با قرارداد یک میلیارد و صد میلیون بوده اما هیچ پولی دریافت نکردم علیرغم اینکه فصل خوبی داشتیم و از گروه مان در آسیا صعود کردیم. نائب قهرمان جام حذفی شدیم و به لیگ قهرمانان نیز صعود کردیم. مطمئن باشید حتی اگر شده از فیفا نیز پیگیر موضوع قراردادم باشم پولم را خواهم گرفت. از طریق وکیلم پیگیر ماجرا هستم و اگر تا الان سکوت کردم به خاطر تیم ملی و پرسپولیس بود و از الان تصمیم گرفتم با توجه به حکمی که در اختیار دارم پیگیر آن باشم و باشگاه نفت موظف به پرداخت آن است. درست است که مدیران نفت در این مدت تغییر کرده اند اما اینجا می‌‎خواهم گله ای کنم از مدیران سابق این تیم؛ آنها می دانستند که بازیکنان نفت زحمت زیادی کشیدند اما بی توجه بودند. خیلی از بازیکنان نفت در انتظار دریافت پول خود بودند که مراسم عروسی شان را برگزار کنند و خودشان هم می‌دانند اما تا به امروز علیرغم واگذاری عجیب امتیاز این تیم هیچ بازیکنی موفق به دریافت پولش نشده است. مالکین جدید می گویند که هنوز واگذاری قطعی صورت نگرفته اما من برای مدیران قبلی متاسفم که این شرایط را به وجود آوردند و این باشگاه را بدون اینکه طلب بازیکنان را اولویت قرار دهند باشگاه را واگذار کردند. از وزیر نفت نیز گلایه داریم که علیرغم اینکه جزو قوی ترین وزرا محسوب می شود ولی طلب ما را از باشگاهی که زیرمجموعه آنها محسوب می شود اظهار بی اطلاعی می کنند. مگر می شود 10 -15 میلیارد طلب زیرمجموعه خود را بی اطلاع باشد؟

از هیچ کس نمی‌ترسم چون حقم را می‌خواهم

من آن زمان نیز دنبال حقم بودم و نه از کسی می ترسم و نه چیزی. آن زمان از من شکایت شد و من به کمک وکلیم تبرئه شدم چون من طلبکار باشگاه بودم. الان هم از حقم حرف می‌زنم و چیز بیشتری نمی‌خواهم. من هیچ توهین و حرف رکیکی به کسی نزدم و تا جایی که بتوانم برای رسیدن حقم تلاش خواهم کرد. الان اداره مالیات 140 میلیون از پولی که از باشگاه نفت نگرفتم را باید مالیات پرداخت می‌کردم وگرنه از همراهی تیم ملی و پرسپولیس محروم می‌شدم. کسی بود که جواب سرنوشت مرا بدهد اگر این پول را پرداخت نمی‌کردم. پول مالیاتی که یک ریال آن را هم از باشگاه نفت دریافت نکرده‌ام؟

آقایان دایی و کریمی حامی بازیکنان بوده‌اند

آقایان علی دایی و علی کریمی جزو اسطوره‌های این فوتبال هستند و هر دوی این عزیزان برای من قابل احترام هستند و به شخصه هر دو را دوست دارم. اینکه مسوولان جدید نفت تهران پشت علی کریمی پناه گرفته‌اند و با اعتبار آنها به دنبال بستن تیم هستند را نمی‌دانم اما مسلما وقتی دو اسطوره را به عنوان مربی انتخاب می کنند اما پول را پرداخت نمی‌کنند اقدام درستی نیست و آقایان علی کریمی و علی دایی بارها با توجه به اینکه فوتبالیست بودند و شرایط را می‌دانند و همواره ابتدا پیگیر مشکلات بازیکنان بوده‌اند.

از وزیر ورزش می‌خواهم پیگیر حق‌مان باشد

من از مسئولان خواهش دارم، مسئولانی که در فدراسیون هستند و اگر از دست آنها خارج است از وزیر محترم ورزش و جوانان خواهش می کنم به این مسئله ورود کنند و مشکل را حل کنند. این مساله مربوط به کسانی است که در تیم ملی زحمت می‌کشند و در موفقیت آن سهم دارند و امیدوارم این مساله برطرف شود و دغدغه ذهنی ما را برطرف کنند. من تا زمانی که آن را نگیرم پا پس نمی‌کشم و حق دارم که از یک ریال این مبلغ نگذرم، این پول حق زن و بچه من است، در سرما و گرما از خانه دور بودم و در تمرینات حضور داشتم. مطمئنا از اوکراین که بازگردم پیگیری جدی آن را در اولویتم قرار می‌دهم.

دریافت چک تضمین 15 میلیاردی دروغ است

آقای قنبرزاده جواب اس ام اس مرا می‌دهد که ما پیگیر هستیم اما چرا در این رابطه مصاحبه نمی‌کند. جا دارد از آقای شاه‌کرمی، دبیرکل نفت تهران باید تشکر ویژه کنم که تمام تلاش خود را در آن زمان انجام می‌دادند اما بقیه باید به ما پاسخگو باشند. وزیر نفت باید پاسخگو باشد، قراردادی که من با نفت تهران بستم با سربرگ نفت بوده و مگر می‌شود ایشان نسبت به آن بی تفاوت باشد؟ مگر نمی‌گویند از مالک جدید 15 میلیارد چک گرفته‌اند؟ چرا آن را اجرایی نمی‌کنند تا بازیکنان به مطالبات خود برسند؟ مگر اینکه واقعا در پس پرده چیز دیگری باشد و اصلا چک 15 میلیاردی صحت نداشته باشد. اصلا چکی نگرفته اند وگرنه مگر قرار نبود 20 روز مهلت بدهند؟ اگر بازی ها شروع شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

یک میلیارد قراردادم را می‌بخشم اگر آقای تاج گلرخسار را دیده باشد!

آقای تاج خیلی زحمت می‌کشد و ثمره آن را در سطح ملی کاملا دیده‌ایم اما چرا در خصوص ورود مدیران فوتبالی که بتوانند باری از فوتبال بردارند سختگیری لازم نمی‌شود؟ مگر می‌شود با سرنوشت 30 جوان و کادرفنی، تدارکات و ... به سادگی بازی کرد؟ من باید از جیب خودم به آبدارچی پولش را بدهم؟ مگر قرارداد یک آبدارچی بیشتر از 5 میلیون می شود که پول این را هم نمی‌دهد؟ آقای تاج شما خیلی زحمت می‌کشید و بارها در اردوهای تیم ملی هم گلایه بازیکنان سابق نفت را شنیدید و گفتید پیگیری می‌کنید اما من اینجا می‌گویم شما اگر یک بار تا به امروز گلرخسار را ملاقات کرده باشید و ایشان حضور داشته‌اند من یک میلیارد قراردادم را خواهم بخشید. مگر می شود مدیر و مالکی باشگاهی را در اختیار بگیرد و نسبت به سرنوشت آن بی‌تفاوت باشد؟ این تیم پارسال اسمش نفت تهران نبود که اگر بود سقوط می‌کرد و اتفاق بدتری برای بچه‌ها آن می‌افتاد و مطمئنا اسم آن باید علی دایی می‌شد که به همین خاطر توانست قهرمان شود. امسال هم باید اسم آن را علی کریمی گذاشت و این بزرگواران بودند که توانستند تا امروز این تیم را حفظ کنند. آقای تاج آقای گلرخسار کیست؟ شرکت بهنام پیشرو چیست؟ شرکتی که پول برق دفتر خود را نیز پرداخت نکرده با چه تضمینی در لیگ برتر تیمداری می کند و سرنوشت جوانان به آن سپرده است؟ نفت فصل آینده در لیگ قهرمانان باید حضور داشته باشد و پای نام و پرچم کشورمان و آبروی امثال علی کریمی و بازیکنان این تیم و مردم کشورمان در میان است اما چه برنامه و تضمینی برای آن وجود دارد؟

۱۳۹۶/۴/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: