نسخه چاپی

سانس خوری «شهرزاد» در بحران كمبود سینما

عکس خبري -سانس خوري «شهرزاد» در بحران کمبود سينما

سازندگان سریال ویدئویی «شهرزاد» برای دومین بار در هفته های اخیر تصمیم به اكران قسمت دیگری از آن در سینما گرفتند؛ این در حالی است كه به دلیل كمبود تعداد سالن های نمایش دهنده، خیلی از فیلم ها مدتهاست در نوبت اكران مانده اند و یا از سالن های محدودی برخوردار هستند.

به گزارش نما به نقل از بانی فیلم: سازندگان سریال ویدئویی «شهرزاد» برای دومین بار در هفته های اخیر تصمیم به اکران قسمت دیگری از آن در سینما گرفتند؛ این در حالی است که به دلیل کمبود تعداد سالن های نمایش دهنده، خیلی از فیلم ها مدتهاست در نوبت اکران مانده اند و یا از سالن های محدودی برخوردار هستند.

هفته گذشته یک روز پیش از توزیع قسمت دوم سریال «شهرزاد ۲»،‌ سازندگان آنرا در پردیس کوروش اکران کردند. اقدامی که دو سال گذشته نیز شاهد آن بودیم و در تهران و شهرستانها بخشهایی از این سریال با بلیت ۶۰۰۰ تومانی به اکران رسید. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش هفته گذشته در گفت و گو با ما اعلام کرد «اکران محصولات غیر سینمایی در سالن های سینمایی حتما باید با مجوز وزارت ارشاد و رضایت صاحبان فیلم ها صورت بگیرد». به گفته او، سینماهای سراسر کشور موظف هستند تا ساعت ۲۳ به اکران محصولات سینمایی بپردازند و اگر تا قبل از این ساعت، محصولات غیر سینمایی به نمایش در آید، تخلف به شمار می آید».


این در حالی است که روز گذشته برای اکران قسمت سوم سری دوم سریال «شهرزاد»، سانس ۳۰/۲۲ در نظر گرفته شده که در واقع نوعی حق خوری از فیلم های روی پرده در پردیس کوروش است. خبرنگار ما عصر دیروز در مراجعه به سایت آنلاین فروش بلیت نمایش قسمت سوم سریال مذکور که ۱۲ هزار تومان قیمت گذاری شده، با فروش بیش از دو سوم بلیت ها مواجه شد.

جدا از بحث اجحافی که با این اقدام در حق فیلم های روی پرده صورت می گیرد، اصولاً نمایش سریال که برای مدیوم تلویزیون و قابهای کوچک تولید شده، روی پرده حرفه ای نیست. به ویژه وقتی چهره معتبری مانند حسن فتحی پشت دوربین ایستاده و دکوپاژ و میزانسن را ویژه تلویزیون طراحی کرده است. جالب آنکه هر دی وی دی سری جدید «شهرزاد» با قیمت پنج هزار تومان عرضه می شود و این مبلغ در دانلود قانونی کاهش هم می یابدو از لحاظ مادی هم تماشای آن در سینما به صرفه نیست.

هم اکنون در پردیس کوروش فیلم های «نهنگ عنبر ۲، سلکشن رویا»، «کارگر ساده نیازمندیم»، «مسلخ» روی پرده هستند و چند فیلم هم به صورت تک سانس نمایش دارند.

هنوز سازندگان سریال درباره اینکه برای اکران آن مجوز گرفته اند یا خیر توضیحی نداده اند.

۱۳۹۶/۴/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: