نسخه چاپی

اردوغان: غرب تنها در كلام از آزادی بیان دم می‌زند

رئیس جمهور تركیه با انتقاد از محدودیت های اعمال شده از سوی كشورهای غربی در مراسم مرتبط با سالروز كودتای نافرجام سال گذشته در این كشور گفت: غرب صرفا در كلام از آزادی بیان دم می زند.

به گزاش نما ، مهر به نقل از آناتولی نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از محدودیت های اعمال شده از سوی کشورهای غربی در خصوص نصب بنرهای مرتبط با سالروز کودتای نافرجام در این کشور در ۱۵ جولای سال گذشته میلادی و نیز عدم صدور مجوز برای سفر وزرای ترکیه برای شرکت در مراسم های مذکور گفت: غرب صرفا در کلام از آزادی بیان دم می زند.

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در مجتمع ریاست جمهوری در آنکارا در این باره اعلام کرد: آمریکا اجازه نصب بنرهای ۱۵ جولای را نمی دهد.

وی ادامه داد: همچنین شاهد اقدامات مشابه از سوی کشورهای اروپایی هستیم. به رئیس جمهور و وزرای کشورمان مجوز ندادند؛ اما دم از آزادی می زنند.

گفتنی است، به دنبال کودتای نافرجام ۱۵ جولای در ترکیه، آنکارا تا کنون ۲ بار تقاضای استرداد «فتح الله گولن» را به اتهام ساماندهی این کودتا به آمریکا ارائه داده است؛ تقاضایی که تا کنون با پاسخ مثبتی از سوی واشنگتن همراه نبوده است.

«مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز در واکنش به این اقدام مقامات آمریکایی گفته بود، اگر واشنگتن گولن را تحویل آنکارا ندهد، روابط دو کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

۱۳۹۶/۴/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...