نسخه چاپی

آیت‌ الله جنتی: همه كاره‌ی شورای نگهبان نیستم

به گزارش نما به نقل از روزنامه اعتماد ؛: ۳۷ سال عضویت در شورای نگهبان و ۲۵ سال دبیری بر این شورا تنها بخشی از کارنامه آیت‌الله احمد جنتی است. همان بخشی که البته در این سال‌ها منتقدانش انتقادهایی را از او داشته‌اند.

"خود او اما می‌گوید که آنهایی که در مورد عملکرد او و شورای نگهبان نظری دارند می‌توانند برای او «نامه» بنویسند یا به صورت «حضوری» و «تلفنی» با او صحبت کنند تا پاسخ‌های دبیر شورای نگهبان را بشنوند. البته آیت‌الله جنتی مسیر دقیق این گفت‌وگو با منتقدان را مشخص نکرده است اما معتقد است که برخی می‌خواهند تمام مسائل شورای نگهبان را بر گردن او بیندازند در حالی که شورای نگهبان دارای ۱۲ عضو است.

دبیر شورای نگهبان گفت: ما بر مواضع خود پافشاری کرده و از مواضع‌مان عدول نمی‌کنیم و تحت تاثیر تهدیدها و امثال آن قرار نمی‌گیریم. به گزارش صداوسیما، آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان اظهار کرد: هماهنگی کاملی میان اعضای این شورا وجود دارد و از خودمان دغدغه داخلی نداریم؛ ما بر مواضع خود پافشاری کرده و از مواضع‌مان عدول نمی‌کنیم و تحت تاثیر تهدیدها و امثال آن قرار نمی‌گیریم.

وی افزود: بعضی‌ها حرف‌هایی می‌زنند که ما اینها را تحمل می‌کنیم البته چاره‌ای نداریم باید تحمل کنیم و به آنان سلام می‌کنیم. برخی نیز مطالبی می‌گویند که نمی‌دانیم تا چه حد دقت می‌کنند، آنان می‌خواهند همه مسائل شورای نگهبان را گردن من بیندازند در حالی که این شورا ۱۲ عضو دارد و بنده فقط یک عضو آن هستم.

آیت‌الله جنتی گفت: کسانی که درباره عملکرد ما حرف دارند گوش ما آماده شنیدن است، نامه بنویسند تا جواب بدهیم، حتی حاضریم به شکل حضوری با یکدیگر گفت‌وگو کنیم، تلفنی هم می‌توانند مطالب را بیان کنند.

دبیر شورای نگهبان افزود: فردی اخیرا نامه‌ای نوشته بود که در یکی از نشریات دیدم، شورای نگهبان نظری داده بود که به ضرر این فرد تمام شده بود زیرا منافعی داشته و می‌خواسته در قانون تامین شود اما شورای نگهبان آن را رد کرده بود.

وی اضافه کرد: اینها خیال کردند که شورای نگهبان منافع آنان را به خطر انداخته است و حمله به مرا آغاز کرده بودند و مدعی شدند که ما حقوق فراوانی می‌گیریم و با توجه به مسوولیت‌های مختلف بنده پرسیده بودند بابت هر یک از این سمت‌ها چقدر حقوق می‌گیرم. حتی سوال کرده بودند که بابت جایگاه امام جمعه تهران چقدر دریافت می‌کنم. آیت‌الله جنتی گفت: به این آقا می‌گویم که من فقط از یک جا حقوق می‌گیرم؛ خیال‌تان راحت باشد.

۱۳۹۶/۴/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...