نسخه چاپی

وضعیت اضطراری در فرانسه دائمی می‌شود

مجلس سنا فرانسه به تازگی با تصویب طرح جنجالی رأی به دائمی‌شدن وضعیت اضطراری در این كشور داد.

به گزارش نما به نقل از میزان، مجلس سنا فرانسه با تصویب طرح جنجالی ضدتروریسم با دائمی‌شدن وضعیت اضطراری در فرانسه موافق کرد.

بنا به گزارش راشاتودی این طرح که با رأی مثبت 229 نماینده در برابر 106 رأی منفی به تصویب رسیده مدعی است که امنیت داخلی فرانسه و همچنین مبارزه با ترروریسم را تقویت می‌کند.

با تصویب این طرح مخالفان آن در شهر پاریس به خیابان‌ها آمدند و هشدار دادند که فرانسه در حال تبدیل‌شدن به یک «دولت پلیسی» است.

در ماه اکتبر مجلس نمایندگان و شورای امنیت ملی فرانسه این طرح پیشنهادی مجلس سنا را به بحث خواهند گذاشت و درصورت موافقت با این طرح برای تبدیل آن به قانون امانوئل ماکرون نیز باید آن را امضاء کند.

امانوئل ماکرون در دوران تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه وعده داد که برای مبارزه با تروریسم قوانین سخت‌گیرانه‌تری را اعمال خواهد کرد.

پس از رشته حملات عناصر داعش در نوامبر 2015 تا کنون که با استفاده از اسلحه و کمربندهای انفجاری همزمان یک سالن کنسرت و یک رستوران و کافه را هدف قرار دادند و۱۳۰ نفر کشته و صدها نفر زخمی بر جای گذاشتند، دولت فرانسه در چند نوبت وضعیت اضطراری را تمدید کرده‌است.

۱۳۹۶/۴/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: