نسخه چاپی

سنای آمریكا به بررسی لغو قانون اوباماكر رأی داد

به گزارش نما - ایرنا نوشت: سنای آمریکا به بررسی مجدد پرونده قانون بیمه اوباماکر رای داد که این موضوع یک پیروزی برای ترامپ به عنوان تحقق یکی از وعده های انتخاباتی اش به شمار می رود.

به گزارش تارنمای هیل، سنای آمریکا به آغاز بحث و بررسی برای لغو قانون بیمه موسوم به اوباماکر رای داد.

جان مک کین سناتور سرشناس جمهوری خواه که به تومور مغزی مبتلا شده با وجود وضعیت بیماری برای رای به لغو این قانون در سنا حضور یافت.

همزمان با آغاز رای گیری برای این طرح، مردمی که در صحن سنا ناظر رای گیری بودند با شعار 'طرح را امحا کن' خواستار لغو نشدن قانون اوباماکر شدند.

بازنگری قانون بیمه اوباماکر یکی از اولویت‌های جمهوریخواهان از زمان روی کار آمدن ترامپ بوده است.

با این حال برخی ابعاد این طرح که موجب قطع بیمه میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا می شود، سبب شده بود تا گروهی از سناتورهای میانه روی جمهوری خواه با آن مخالفت کرده و این طرح را تا به امروز مسکوت بگذارند.

دفتر تنظیم بودجه کنگره آمریکا تخمین زده است که در صورت تصویب این طرح، نزدیک به 49 میلیون آمریکایی در سال 2026 توان پرداخت هزینه بیمه درمانی را نخواهند داشت؛ این رقم در مقایسه با 28 میلیونی که امروز در این کشور تحت پوشش بیمه نیستند، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

سه سناتور جمهوری خواه که پیشتر به طرح «میچ مک کانل» رهبر اکثریت سنا برای لغو قانون اوباماکر رای منفی داده بودند، در جلسه امروز با رای مثبت آرای مورد نیاز را به حد نصاب رساندند.

«دین هلر»، «شلی مور» و «راب پورتمن» پیشتر با رای منفی باعث ناکام ماندن تلاش ترامپ برای جایگزینی طرح مورد نظر خود که به «ترامپ کر» معروف است، شدند.

ترامپ در ضیافت ناهار این هفته خود با سناتورهای جمهوری خواه، با لحن تهدید آمیز به سناتورهایی که به لغو قانون فعلی بیمه رای منفی داده بودند، گفت این کارشان به معنای تایید قانون اوباماست و دین هِلی را تهدید کرد که اگر می خواهد همچنان سناتور بماند، باید قانون جدید را تایید کند.

۱۳۹۶/۵/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: