نسخه چاپی

حمله به منزل معاون رییس جمهور كنیا

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یكشنبه در گزارشی از نایروبی اعلام كرد كه 2 تن در حمله مهاجمان مسلح به منزل معاون رئیس جمهوری جان خود را از دست دادند.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، رئیس پلیس کنیا گفت که مهاجم مسلح عصر دیروز با حمله به منزل ویلیام روتو، معاون رئیس جمهوری در یک عملیات 18 ساعته، هم جان خود را از دست داد و هم یک مامور امنیتی را از پای درآورد.

وی امروز در یک کنفرانس خبری گفت: مهاجم زمانی به منزل روتو واقع در حومه شهر الدورت در 194 کیلومتری نایروبی پایتخت در شمال غرب کشور حمله کرد که او و خانواده‌اش حضور نداشتند.

وانیاما موسیامبو، هماهنگ کننده امنیت منطقه‌ای دره ریفت کنیا نیز امروز در گفت وگو با خبرنگاران در محل حادثه با اشاره به اینکه تعداد اصلی مهاجمان به طور دقیق مشخص نیست، گفت: مهاجم ابتدا با سلاح سرد به این مامور امنیتی حمله کرد و با گروگان گرفتن او تا صبح امروز، بعد از درگیری با وی، او را کشت و خود نیز در حمله پلیس کشته شد.

تحلیلگران معتقدند که حمله امروز و حوادث مشابه می تواند بر نتیجه انتخابات 10 روز آینده ( 8 اوت) انتخابات ریاست جمهوری کنیا تاثیر منفی بگذارد.

روتو دیروز قبل از حمله درحالی منزل را ترک کرد که به یک میتینگ انتخاباتی می رفت.

وی امروز در یک تجمع انتخاباتی این حمله را محکوم کرده و گفت: کسانی که به دنبال تضعیف اتحاد و پیشرفت ما و از بین بردن کشور ما هستند موفق نخواهند شد.

۱۳۹۶/۵/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: