نسخه چاپی

جریمه عابران پیاده در صورت استفاده از گوشی

آن دسته از مردم شهر هونولولو در آمریكا كه در زمان عبور از خیابان ها از گوشی برای مكالمه یا رد و بدل كردن پیام استفاده كنند، باید در انتظار جریمه نقدی باشند.

به گزارش نما به نقل از مهر: آن دسته از مردم شهر هونولولو در آمریکا که در زمان عبور از خیابان ها از گوشی برای مکالمه یا رد و بدل کردن پیام استفاده کنند، باید در انتظار جریمه نقدی باشند.


به نقل از دیجیتال ترندز، این شهر به اولین شهر بزرگ آمریکا مبدل شده که قانونی را در این زمینه به تصویب رسانده است.

بر اساس مصوبه شوراری شهر هونولولو هرگونه استفاده از گوشی های هوشمند در زمان عبور از چهارراه ها و خیابان ها ممنوع است. اجرای این قانون از اواخر ماه اکتبر آغاز می شود. علت تصویب این قانون کمک به حفظ جان مردم و جلوگیری از تصادف با دیگر خودروها و تصادم با شهروندان اعلام شده است.

بر اساس بررسی های دانشگاه مریلند آمریکا در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۱ هزار نفر در این کشور بر اثر حواس پرتی های ناشی از استفاده از تلفن همراه مجروح و مصدوم شده اند و حدود ۲۰۰ نفر از آنان عابران پیاده ای بوده اند که در زمان عبور از خیابان از تلفن همراه استفاده می کردند.

جریمه این تخلف توسط شورای شهر هونولولو بین ۱۵ تا ۹۹ دلار تعیین شده است. شدت جریمه بستگی به مدت زمان استفاده از گوشی در حین عبور از خیابان دارد.

مشکلات مربوط به سوانح ناشی از استفاده از گوشی در خیابان ها محدود به آمریکا نیست و در بسیاری از نقاط جهان مدیران شهری با چالش مذکور دست به گریبان هستند. از همین رو در برخی شهرهای آلمان و در لندن به منظور هشدار به عابران پیاده در مورد عدم استفاده از گوشی در خیابان تغییراتی در چراغ های عابر پیاده داده شده است.

۱۳۹۶/۵/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: