نسخه چاپی

شاخص كل بورس رشد كرد

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی آرام و كم‌حجم در كلیت بازار بودند كه در كنار معاملات درون گروهی و كد به كد شاهد تقویت شاخص كل بورس به مدد معدنی‌ها و فلزات گروه اساسی بود.

به گزارش نما به نقل از افکارنیوز، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه 17مرداد ماه 96 با افزایش 28 واحدی روی رقم 81 هزار و 313 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 56 واحدی عدد 17 هزار و 678 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 25 واحدی به رقم 89 هزار و 573 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 25 واحدی به رقم 56 هزار و 939 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 29 واحدی عدد 177 هزار و 435 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 2 واحدی به رقم 922 واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 19 واحد، مخابرات با 16 واحد و پارس خودرو با 14 واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های کشتیرانی ج.ا.ا با 68 واحد ، معدنی و صنعتی گل گهر با 27 واحد و معدنی و صنعتی چادر ملو با 12 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 212 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 462 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 43 هزار و 910 نوبت داد و ستد بود.

این در حالی بود که ارزش معاملات امروز بورس تهران در بازار نقدی از 154 میلیارد تومان فراتر نرفت.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های شیشه قزوین، لیزینگ رازی، پتروشیمی اصفهان، مهندسی مرآت پولاد، پتروشیمی ممسنی، بیمه میهن، سیمان تهران، ماشین‌سازی نیرو محرکه، فولاد افزا سپاهان، کیسون از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های نیرو ترانس، معدنی و املاح ایران، کارت اعتباری ایران کیش، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی، حق تقدم نیرو ترانس، اوراق مشارکت سیمان کردستان متوقف شدند.

امروز همچنین اطلاعیه عرضه اولیه 10 میلیون سهم از سهام شرکت مبین وان کیش در بازار دوم فرابورس برای فردا چهارشنبه منتشر شد

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهماداران عمده اختصاص دارد 65 میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان کد به کد شد. همزمان در این نماد معاملاتی بیش از 50 میلیون سهم در جریان معاملات نقدی بازار کد به کد شد.

امروز همچنین 32.5 میلیون سهم لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی به ارزش کمتر از 50 میلیون سهم کد به کد شد. در عین حال 11.5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 7 میلیون سهم گروه صنعتی بارز اما به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده انتقال یافت. در گسترش نفت و گاز پارسیان نیز اندکی بیش از 5 میلیون سهم به ارزش یک میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی با معاملات انتقالی و کد به کد در گروه‌های پیش‌رو و شاخص‌ساز بازار مواجه بود که همسو با حمایت حقوقی‌ها از معدنی‌ها و گروه فلزات اساسی بورس تهران با سبزپوش شدن نماگر اصلی خود مواجه شد، هرچند که حجم پایین معاملات سهام و نقدینگی اندک در بازار باعث شده تا چشم‌انداز بورس تا اطلاع ثانوی با رخوت و نااطمینانی مواجه باشد.

با این همه انگیزه شناسایی سود کوتاه مدت در گروه‌های کوچک بازار همچنان انگیزه حضور معامله‌گران اغلب حقیقی در بازار سهام شده است.


۱۳۹۶/۵/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: