نسخه چاپی

مطهری: احتمال رأی نیارودن ۲ وزیر وجود دارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال رای نیاوردن وزاری پیشنهادی، گفت: در خصوص ۲ وزیر معرفی شده امكان رای نیاوردن وجود دارد.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین، علی مطهری در حاشیه نشست علنی یکشنبه، 22 مرداد مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران پیرامون فضای رایزنی وزرا در مجلس، اظهار داشت: صبح تا عصر جلسات فراکسیون‌ها، کمیسیون‌ها و جلسات خصوصی برگزار می‌شود و نمایندگان در حال بررسی هستند تا در روز رای اعتماد درست تصمیم بگیرند.

اهم اظهارات نائب رئیس مجلس را در ادامه می خوانید؛

*مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد، نمایندگان برنامه‌ها را از وزرای اقتصادی می‌گیرند و بررسی می‌کنند تا مشخص شود که این وزرا توانایی حل این مشکلات را دارند یا خیر؟ روندی که در حال حاضر طی می شود، روند خوبی است.

*در مجموع نظر من نسبت به کابینه خوب است و رای آوردن وزرای پیشنهادی به نظر نمایندگان بستگی دارد.

*{درباره اینکه آیا کابینه می‌تواند برنامه‌های رئیس جمهور را محقق کند} این موضوع به مدیریت خود رئیس جمهور بستگی دارد و اگر رئیس جمهور این اراده را داشته باشد که به وعده‌هایش عمل کند، می‌تواند برنامه‌ها را محقق کند، زیرا وزرا نقش درجه دوم را دارند.

* اگر رئیس جمهور اراده انجام وعده هایی که داده را داشته باشد، به نظر من این توان را دارد و با همین کابینه می‌تواند وعده هایش را انجام دهد.

*{در خصوص احتمال رای نیاوردن وزاری پیشنهادی}در خصوص 2 وزیر معرفی شده امکان افتادن وجود دارد.

*{در خصوص چینش سیاسی کابینه دوازدهم} چینش سیاسی کابینه به لحاظ خاستگاه سیاسی آنان خوب است و از اصولگرایان و اصلاح طلبان در کابینه هستند و این موضوع نشان می دهد که تعصب گروهی و جناحی وجود نداشته است. هیچ وقت دو طرف نیز راضی نیستند و همین که کابینه جناحی نیست برای آقای روحانی نکته مثبتی است.

۱۳۹۶/۵/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...