نسخه چاپی

قیمت طلا به ۱۲۸۵ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۸۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که بعد از سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و افزایش نگرانی ها از به تعطیلی کشیده شدن دولت آمریکا، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا امروز افزایش داشت. سرمایه گذاران همچنین منتظر نتایج نشست کنفرانس سالانه بانک های مرکزی در هفته جاری در آمریکا هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1285 دلار و 30 سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز نیم درصد کاهش یافته بود.

قیمت طلای آمریکا هم برای تحویل در ماه دسامبر به رقم 1290 دلار و 90 سنت رسید.

ترامپ در جمع حامیانش در آریزونا گفت: «اگر ما مجبور باشیم دولت را تعطیل کنیم، (این کار را می کنیم) تا آن دیوار را بسازیم.»

سایر بازارها نیز تحت تاثیر تجمع سالیانه روسای بانک های مرکزی جهت در جکسون هول آمریکا قرار داشتند، جایی که قرار است جانت یلن، رئیس فدرال رزرو و ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا سخنرانی کنند.

مارک تو، تحلیلگر بازار طلا گفت: «اکثر فعالان بازار اکنون به دنبال سرنخ هایی از نشست جکسون هول هستند.»

وی افزود: «مهمترین مسئله در اینجا عوامل بنیادین اقتصادی است... بانک های مرکزی قصد دارند سیاست های پولی خود را انقباضی تر کنند. بنابراین من انتظار رشد قیمت زیادی برای طلا ندارم.»

دراگی همچنین قرار است اواخر امروز در آلمان سخنرانی نماید.

افزایش نرخ بهره در آمریکا می تواند موجب افزایش ارزش دلار شود و ارزش اوراق قرضه را افزایش دهد و با بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا قیمت فلز زرد را کاهش دهد.

دولت آمریکا دیروز تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی به اجرا گذاشت و شرکت ها و اشخاص چینی و روسی را بابت حمایت از برنامه تسلیحاتی پیونگ یانگ هدف مجازات قرار داد.

اما در سایر بازارها، قیمت نقره امروز با 0.2 درصد کاهش به 16 دلار و 94 سنت رسید. قیمت پلاتین در رقم 974 دلار و 85 سنت ثابت بود.

۱۳۹۶/۶/۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...