نسخه چاپی

شوك‌ به وزارت ورزش با بیانیه مشترك ملی‌پوشان

بیانیه مشترك بازیكنان تیم ملی یك شوك به وزارت ورزش وارد كرد زیرا آنها انتظار نداشتند در حالی كه تمامی پاداش‌ها به دلار به كادر فنی و بازیكنان پرداخت شده چنین بیانیه‌ای صادر شود.

به گزارش نما، تیم ملی فوتبال ایران دو روز پیش در ورزشگاه جام جهانی شهر سئول در حالی که 10 نفره بودند موفق شدند کره جنوبی را متوقف کنند تا شاگردان کی‌روش به رکورد 12 بازی پی‌درپی گل نخوردن دست پیدا کنند. رکوردی که خیلی‌ها آن را تا سال‌ها دست‌نیافتنی می‌دانند.

بعد از این اتفاق بازیکنان تیم ملی در پستی مشترک در صفحات مجازی به گلایه از مسئولان ورزش کشور پرداخته و معتقد بودند این موفقیت دیده نشده و به نوعی با این سبک جدید اعتراض خواستار رسیدگی بیشتر و حتی دریافت پاداش‌های خود شدند.اگر چه در بیانیه مشترک بازیکنان (حتی نفرات کم سن‌و سال و آنهایی که برای اولین بار دعوت شده بودند هم این بیانیه را منتشر کردند) اسمی از لفط پاداش نیامد اما کاملا مشخص بود که ملی پوشان فوتبال ایران خواستار تقدیر و تشویقی هستند که به چشم بیاید.

در این بین البته واکنش دولت‌مردان و مسئولان ورزش کشور هم جالب بود!آنها و به خصوص شخص وزیر ورزش از این بیانیه مشترک شوکه شده و تعجب کردند!این تعجب به این دلیل بود که اعضای تیم ملی بعد از هر پیروزی داخل خانه مبلغ 3هراز دلار به هر بازیکن و 6 هزار دلار به شخص کی‌روش پرداخت کرده‌اند و بابت هر تساوی نیز نیمی از این مبلغ به ملی پوشان پرداخت شده است که تساوی خارج از خانه مقابل قطر هم در آن لحاظ شده و حتی پاداش آن بازی پرداخت شده است.

از سوی دیگر اعضای تیم ملی برای هر برد خارج از خانه سه هزار دلار دریافت کرده‌اند و کی‌روش نیز مبلغ 6 هزار دلار به حسابش واریز شده است که این مبالغ تا پیش از بازی با کره جنوبی تسویه شده و تمامی پاداش‌ها به صورت نقد پرداخت شده است.حتی دو روز بعد از مسجل شدن صعود تیم ملی به جام جهانی وزارت ورزش مقدمات دیدار ملی‌پوشان با رئیس جمهور را فراهم کرد و در آن جلسه کادر فنی و بازیکنان خواسته‌ها و امکانات مورد نظرشان را با حسن روحانی درمیان گذاشتند.

با همه این اتفاقات بیانیه مشترک بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به نوعی شوک برای وزارت ورزش محسوب می‌شد و این سوال برای آنها به وجود آمده که وقتی تمامی پاداش‌ها به صورت نقد به آنها پرداخت شده چرا باید چنین اتفاقی رخ دهد؟وزارت ورزش حتی در صدد پرداخت پاداش تیم ملی بابت دیدار با کره جنوبی است و شنیده‌ها حاکی از آن است که وزیر ورزش پیگیر دیدار دوباره اعضای تیم ملی با رئیس جمهور و حتی دریافت پاداش ‌های دیگر است اما ظاهرا این بیانیه واکنش مثبتی را در وزارت ورزش نداشته است.

تیم ملی فوتبال ایران روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی سوریه خواهد رفت تا به نوعی جشن صعود تیم ملی در این مسابقه برگزار شود. پیش از این صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 مسجل شده بود.
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۶/۶/۱۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: