نسخه چاپی

تخریب كامل ۴۸۸ منزل مسكونی روستای شیعه‎نشین «المسوره» در شرق عربستان

طرح تخریبی روستای شیعه نشین «المسوره» به مساحت ۱۸۸ هزار مترمربع و دارای ۴۴۸ منزل مسكونی واقع در منطقه العوامیه در شرق عربستان پایان یافت.

به گزارش نما به نقل از فارس، شهرداری منطقه شرقیه عربستان به همه اقدامات تخریبی خود در روستای شیعه نشین «المسوره» (زادگاه شهید شیخ نمر) در منطقه العوامیه استان قطیف پایان دادند تا سناریوی توسعه این روستای پرجمعیت را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه خبری النشره، محمد بن عبدالعزیز الصیفان مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی منطقه شرقیه اعلام کرد که «این روستا دارای 448 منزل مسکونی است که همه آن با هدف آغاز طرح توسعه‎ای که از دو سال پیش اجرایی شده است، تخریب شدند.»

مسئولان سعودی به این بهانه روستای مذکور را که زادگاه شهید شیخ نمر است، تخریب کردند که این روستا از حالت قدیمی خارج شود به گونه ای که با توسعه عمرانی منطقه هماهنگی داشته باشد.

مساحت اجمالی طرح توسعه 124 هزار متر مربع است، این در حالی است که مساحت روستای المسوره 188 هزار متر مربع(بیش از 18 هکتار) است.

از زمان اعدام و شهادت «شیخ نمر باقر النمر» و بروز اعتراضات در استان القطیف بویژه روستای «المسوره» زمزمه‌هایی مبنی بر لزوم تخریب این شهرک به علت دشوار بودن تعقیب معترضان در کوچه‌های تو در تو و پیچ در پیچ از سوی محافل حکومتی مطرح شد.

این روستا که محل تولد «شیخ نمر» است، در حقیقت نمادی از مقاومت در شرق عربستان به شمار می‌رود. این روستا با خانه‌های قدیمی با قدمت بیش از 100 سال امکان پنهان شدن آسان معترضان را نیز فراهم آورده است و نیروهای امنیتی در تعقیب و گریزها راه به جایی نمی‌برند.

۱۳۹۶/۶/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...