نسخه چاپی

فرانسه به پهپادهای مسلح مجهز می شود

وزیر دفاع فرانسه روز سه شنبه اعلام كرد كشورش به زودی به پهپادهای مسلح مجهز خواهد شد كه علاوه بر قابلیت شناسایی، قابلیت جنگی نیز دارا باشند.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، 'فلوراس پارلی' گفت: بدین ترتیب می توان گفت که فرانسه به باشگاه دارندگان پهپادهای مسلح می پیوندد.

وزیر دفاع فرانسه که امروز در جمع نظامیان و نمایندگان پارلمان این کشور در دانشگاه تابستانی دفاعی در شهر تولون سخنرانی می کرد، گفت: « تصمیم گرفته ایم که فرایند تسلیح پهپادهای اطلاعاتی، شناسایی و نظارتی خود را آغاز کنیم. در میان مدت ، پهپاد آینده اروپا که ما با همکاری آلمان، ایتالیا و اسپانیا در حال مطالعه روی ساخت آن هستیم، علاوه بر قابلیت شناسایی، به سلاح نیز مجهز خواهند شد.

پارلی در ادامه افزود: بسیاری از افراد نگران پهپادهای مسلح هستند. باید به آنها یادآوری کنم که پهپادهای مسلح، ربات‌های مرگبار نیستند و براساس قوانین موجود درخصوص تسلیحات، مورد استفاده قرار می گیرند. تصمیم فرانسه مبنی بر در اختیار گرفتن پهپهادهای مسلح، بدون شک تغییری در قوانین استفاده از قدرت و حقوق مناقشات مسلحانه ایجاد نخواهد کرد. قوانین مربوط به استفاده از پهپادهای مسلح، همان قوانینی است که پیشتر اجرایی می شد.

وزیر دفاع فرانسه گفت: در مرحله نخست، این تصمیم شامل پهپادهای آمریکایی 'ریپر' می شود که چند سال پیش از آمریکا خریداری کردیم. این پهپادها به تسلیحات هدایت شونده دقیق مجهز خواهند شد.

هم اکنون فرانسه شش فروند پهپاد از نوع 'ریپر' در اختیار دارد که پنج فروند از آنها برای عملیات شناسایی افراط گراها در منطقه ساحل آفریقا در نیجر و یک فروند نیز در شهر کنیاک در جنوب غربی فرانسه مستقر است.

۱۳۹۶/۶/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...