نسخه چاپی

ظریف: امنیت را از منطقه آرام می گیریم

وزیر خارجه ایران با اشاره به هشت سال جنگی تحمیلی علیه ایران اعلام كرد كه صدام جنگ علیه ایران را در حالی آغاز كرده بود كه ایران همزمان از امنیت سخن می‎گفت و این تفكر ایرانی همچنان زنده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در ابتدای گفت‎و‎گوی خود با شبکه المیادین عید قربان را به امت اسلامی تبریک گفت و آن را رمز وحدت امت اسلامی خواند.

وزیر خارجه ایران در ادامه شکسته شدن محاصره دیرالزور را به مردم سوریه تبریک گفت و آن را پیروزی مهم در مقابله با تروریسمی خواند که نباید در منطقه و جهان ما باشد.

وی افزود: ما همیشه دست همکاری و همبستگی را به سوی همه همسایگان خود دراز می‎کنیم و اگر به گذشته بازگردیم و ایران بخواهد از همسایگان عرب خود شکایت کند، من مطمئن هستم که شکایت های زیادی دارد. این کشور از سوی یکی از همسایگانش مورد حمله قرار گرفته بود و دیگران نیز از آن حمایت کردند.

وزیر خارجه ایران افزود: ایران در معرض حملات شیمیایی و هیچ یک از همسایگان اعتراضی به آن نکرده بودند، اما ما معتقدیم که امنیت را از منطقه آرام می گیریم، بنابراین هیچ چیزی برای ما به جزء امنیت منطقه خلیج فارس و کل کشورهایی که در این منطقه وجود دارند، مهم نیست. به خاطر داشته باشید که صدام جنگ علیه ایران را در حالی آغاز کرده بود که ایران از امنیت سخن می‎گفت و این تفکر ایرانی همچنان زنده است.

۱۳۹۶/۶/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...