نسخه چاپی

میشل عون معاون وزیر خارجه آمریكا را به حضور نپذیرفت

به گزارش نما - ایرنا نوشت: روزنامه «الاخبار» لبنان خبر داد که «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور در جریان حضورش در نیویورک درخواست «دیوید ساترفیلد» معاون وزیر خارجه آمریکا برای دیدار را رد کرده است.

الاخبار روز شنبه با اعلام این خبر نوشت که عون بدون آنکه دلیل رد این درخواست را به ساترفیلد ارائه کند، او را به «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان ارجاع داده است.

الاخبار به نقل از «منابع مطلع» گزارش داد که رئیس جمهوری لبنان دیدار با یک مقام در چنین سطحی را نمی پذیرد.

در همین حال این روزنامه نوشت که ساترفیلد در حالی درخواست ملاقات با عون را مطرح کرد که موضع غیردوستانه او نسبت به عون آشکار است که دلیل آن نیز به 29 سال پیش باز می گردد؛ زمانی که عون رئیس حکومت نظامی انتقالی و ساترفیلد دبیرسوم و مشاور سیاسی سفارت آمریکا در بیروت بود.

رئیس جمهوری لبنان که هفته پیش برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد، در مهمانی رئیس جمهوری آمریکا نیز شرکت نکرد که مشاور عون دلیل آن را «پروتکلی» اعلام کرد.

به گزارش الاخبار، باسیل در دیدار با ساترفیلد بار دیگر مخالفت لبنان با سخنان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره ضرورت اعطای حق شهروندی به پناهجویان سوری را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش معاون وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرده که دولت این کشور موضع دولت لبنان را درک می کند و به دنبال اجرای این گزینه در لبنان نیست.

**سخنان عون خطاب به فلتمن

به نوشته الاخبار، ساترفیلد تنها دیپلمات آمریکایی نبود که از مواضع عون در نیویورک آزرده شد. این مساله در دیدار رئیس جمهوری لبنان با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که «جفری فلتمن» مشاور سیاسی او و دیپلمات پیشین آمریکا نیز در آن حضور داشت تکرار شد.

این روزنامه لبنانی با اشاره به اینکه فلتمن بالاترین سمت سیاسی در سازمان ملل پس از دبیرکل را برعهده داد، او را عملا نماینده دولت آمریکا در سازمان ملل خواند.

الاخبار نوشت که وی در دیدار با عون چیزی را شنید که برایش رضایت کننده نبود. رئیس جمهوری لبنان پس از آنکه گوترش به ضرورت حفاظت از ثبات در لبنان و پایبندی به قطعنامه 1701 سازمان ملل اشاره کرد، از تجاوز اسرائیل به حریم لبنان گفت و تاکید کرد که وجود سلاح در لبنان در واکنش به تجاوز اسرائیل است.

۱۳۹۶/۷/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...