نسخه چاپی

آل سعود: عزاداری محرم ممنوع!

مسئولان سعودی با ارسال پیام به اهالی قطیف به واسطه خالد الصفیان استاندار منطقه، محدودیت‌هایی را در ارتباط با مراسم عزاداری عاشورا اعلام كردند.

به گزارش نما ، تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد نوشت: مسئولان سعودی با ارسال پیام به اهالی منطقه قطیف به واسطه خالد الصفیان استاندار این منطقه، از اعمال محدودیت در ارتباط با عزاداری ایام عاشورا خبر دادند.این محدودیت ها شامل ممنوعیت استفاده از صندوق های کمک های مردمی در ایام عزاداری عاشورا، ممنوعیت نصب پرچم های عزا و چراغانی در خیابان ها و میادین است و این اقدامات فقط باید به حسینیه ها محدود شود و بلندگو نیز باید در اماکن عزاداری و حسینیه ها استفاده شود و نصب بلندگو بیرون از این اماکن ممنوع است.

سرپیچی از این محدودیت ها موجب ارجاع «متخلفان» به دادستانی کل خواهد شد.مسئولان سعودی با استناد به اینکه دادن غذای نذری در خیابان ها باعث ایجاد ترافیک شده و این غذاها فاقد تایید بهداشتی هستند، این اقدام را نیز ممنوع اعلام کردند.

زمان برگزاری مراسم عزاداری نیز با محدودیت هایی همراه است و باید کوتاه بوده و پیش از بامداد پایان یابد و ادامه دادن آن تا صبح ممنوع است.

۱۳۹۶/۷/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: