نسخه چاپی

پایان محاكمه مردی كه یك زن و دختر3ساله اش را كشت

به گزارش نما- ایران نوشت: مادر و دختر خردسالش اول بهمن سال 92 در آپارتمانی واقع در خیابان زمزم تهران کشته شدند.

قربانیان این جنایت زن جوانی به نام سمانه و دختر3 ساله اش بودند. روز بعد حادثه وقتی کارآگاهان در صحنه حادثه حاضر شدند ابتدا با توجه به پارگی شیلنگ گاز گمان بردند مادر و دختر بر اثر مسمومیت با گاز به کام مرگ فرو رفته‌اند. اما پس از تحقیقات تخصصی و افشای سرقت از خانه و همچنین اعلام نظریه پزشکی قانونی، کارآگاهان پی بردند مادر و دختر قربانی جنایتی مرموز شده‌اند.

دو سال از وقوع جنایت گذشت و هیچ ردپایی از عامل جنایت پیدا نشد. تا اینکه با کشف گوشی به سرقت رفته زن جوان، سرنخ مهمی به دست کارآگاهان جنایی افتاد.

صاحب گوشی گفت: این تلفن همراه را دامادش تازگی به او هدیه داده است. وقتی مرد جوان - داماد - دستگیرشد و تحت بازجویی قرار گرفت مشخص شد او از اقوام دور مادرودختر بوده است.
متهم پس از چند مرحله بازجویی سرانجام پرده از راز قتل برداشت.صبح دیروز کیوان به اتهام قتل زن جوان ودختر سه ساله اش و سرقت 15 میلیون تومان پول نقد، طلاجات وگوشی تلفن همراه، برای محاکمه در برابرقاضی باقر قربانزاده-رئیس شعبه دهم دادگاه کیفری تهران-وقاضی محمود غفاری-مستشاردادگاه- ایستاد.

در آغاز جلسه دادگاه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند. سپس پدر ومادر سمانه از قضات تقاضای قصاص قاتل را کردند. پدر«دختر سه ساله» هم خواستار قصاص قاتل فرزندش شد.
آنگاه متهم به قتل پای میز محاکمه ایستاد تا به سؤالات قضات پاسخ دهد.
شغلت چه بود؟ کارگر یک کشتارگاه مرغ در شهرستان بودم.
سابقه کیفری داری؟ نه ندارم.
چگونه با مقتول آشنا شدی؟سمانه را قبل از اینکه ازدواج کند می‌شناختم. او از بستگان دورمان بود و وقتی ازدواج کرد از شهرستان به تهران آمد. اما چون او را دوست داشتم به سراغش رفتم.
متاهل هستی؟ بله دو فرزند دارم.
چی شد که مهتاب را کشتی؟ متهم در این لحظه سکوت کرد اما قاضی قربانزاده با توجه به اقرار‌های گذشته‌اش به او گفت: «شب حادثه وقتی فهمیدی که سمانه با افراد دیگری هم در ارتباط است به او ظنین شدی و گوشی‌اش را خواستی.بعد سر همین موضوع به خانه‌اش رفتی.اما وقتی گوشی را به تو نداد با پتو خفه‌اش کردی. همان موقع دختر سه ساله اش هم از خواب بیدار شد و وقتی دیدی متوجه مرگ مادرش شده سعی کردی او را بخوابانی اما دخترک به خواب نرفت و تو با روسری که در اتاق افتاده بود، او را هم خفه کردی.
آیا اتهام قتل این مادر و دختر را قبول داری؟بله هرآنچه گفتید قبول دارم.
چرا بعد از کشتن آنها شیلنگ گاز را پاره کردی؟ متهم بازهم حرفی نزد ورئیس دادگاه با اشاره به محتوای پرونده گفت: می خواستی با این کار مرگ آنها را بر اثر مسمومیت گاز جلوه دهی. بعد هم سراغ تلفن همراه سمانه رفتی که هنگام گشتن اتاق خواب در کشوی میز 15 میلیون تومان پول نقد، طلا و گوشی تلفن او راهم به سرقت بردی....
آیا اقرارهایت راقبول داری؟
- بله قبول دارم.
پس از اعتراف متهم، وکیل او در جایگاه ایستاد ودر دفاع از موکلش گفت: اگرچه سلامت روانی موکلم تأیید شده اما او هنگام ارتکاب این جنایت دچار جنون آنی شده است.

دراین موقع قاضی گفت: موضوع سلامت روانی متهم تأیید شده و طرح این موضوع دراین مرحله موضوعیت ندارد و قابل دفاع نیست.

در پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و قرار است بزودی حکمشان راصادر کنند.

۱۳۹۶/۷/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: