نسخه چاپی

فراخوان برای متقاضیان جدید وام ازدواج

مدیركل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از دریافت وام ازدواج توسط تمام متقاضیان در نوبت سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها افرادی كه امسال برای وام ازدواج ثبت نام كرده‌اند، در انتظار دریافت وام هستند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از دریافت وام ازدواج توسط تمام متقاضیان در نوبت سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها افرادی که امسال برای وام ازدواج ثبت نام کرده‌اند، در انتظار دریافت وام هستند.

ناصر صبحی با بیان اینکه مبلغ وام ازدواج از مرداد سال 95 به 10 میلیون تومان افزایش یافته است اظهار کرد: متقاضیان با مراجعه به شعب بانک‌های عامل می‌توانند فرایند دریافت وام را آغاز کنند.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مبلغ وام ازدواج با پیگیری نمایندگان مجلس و همکاری بانک مرکزی از سال 95 به بیش از 3 برابر افزایش یافت گفت: امیدواریم وام ازدواج به زودی به میزانی افزایش یابد که شایسته تشکیل زندگی جوانان شود، چرا که با توجه به شرایط اقتصادی هرچند که این مبلغ افزایش یافته اما لازم است افزایش بیشتری پیدا کند.

به گفته وی، حتی مبلغ کنونی جوابگوی نیازهای اصلی جوانان در آستانه ازدواج نیست.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از دریافت وام توسط تمام متقاضیان در نوبت سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها افرادی که امسال برای وام ازدواج ثبت نام کرده‌اند، در انتظار دریافت وام هستند.

به گفته وی وزارت ورزش و جوانان تنها مسئولیت هماهنگی و مطالبه‌گری در این زمینه را به عهده دارد و پیگیری های لازم برای پرداخت به موقع وام‌ها را انجام می‌دهد.

صبحی با اشاره به افزایش آمار متقاضیان وام ازدواج بعد از افزایش مبلغ آن تصریح کرد: هرساله حدود 700 تا 750 هزار زوج در آستانه ازدواج هستند، اما با افزایش سه برابری وام ازدواج در سال گذشته کسانی که رغبت یا امیدی به دریافت وام نداشتند به یک‌باره خواهان دریافت این وام شدند که باعث شلوغ شدن صف های متقاضیان دریافت وام در بانکها شده است.

وی ادامه داد: با اقدامات بانک مرکزی و پیگیری وزارت ورزش جوانان، در کمتر از یک سال کلیه افرادی که متقاضی این وام بودند توانستند آن را دریافت کنند چراکه باطرح ضربتی بانک مرکزی در دو ماه گذشته مشکل پرداخت وام ازدواج برطرف شده است.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه قرار بود از ابتدای مرداد تا پایان اسفند 95 حدود یک میلیون و 200 هزار وام ازدواج پرداخت شود گفت: این میزان حداکثر تعداد افرادی است که می توانستند در این سامانه ثبت نام کنند. یعنی در حدود 400 هزار نفر در نوبت بودند که با افزایش سه برابری وام پیش بینی شده بود دو برابر دیگر از جمعیت متقاضی وارد این سیستم شوند؛ پیش بینی‌ها ثبت نام حدود یک میلیون و 200 هزار متقاضی بود.

۱۳۹۶/۷/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: