نسخه چاپی

بعیدی‌ نژاد: تضمینی هست آمریكا برجام را بپذیرد؟

مذاكره‌كننده هسته‌ای پیشین كشورمان با اشاره به طرح موضوع مذاكره مجدد درباره متن برجام از سوی مقامات آمریكایی و برخی مقامات اروپایی در روزهای گذشته اعلام كرد: چه تضمینی هست كه كنگره آمریكا توافق جدید را بپذیرد یا رئیس‌جمهور بعدی آمریكا این توافق جدید را یك فاجعه تمام عیار نخواند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: مذاکره‌کننده هسته‌ای پیشین کشورمان با اشاره به طرح موضوع مذاکره مجدد درباره متن برجام از سوی مقامات آمریکایی و برخی مقامات اروپایی در روزهای گذشته اعلام کرد: چه تضمینی هست که کنگره آمریکا توافق جدید را بپذیرد یا رئیس‌جمهور بعدی آمریکا این توافق جدید را یک فاجعه تمام عیار نخواند.

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن و از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای درباره برجام در صفحه توییتر خود نوشت: به فرض محال، فرض کنیم تمامی اعضای برجام پیشنهاد آمریکا برای مذاکره مجدد (درباره) متن برجام را بپذیرند و به توافق نسبت به تغییرات جدید هم برسند اما چه تضمینی هست که کنگره آمریکا توافق جدید را بپذیرد یا رئیس‌جمهور بعدی آمریکا این توافق جدید را یک فاجعه تمام عیار نخواند.

دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن به عنوان رییس‌جمهور آمریکا همواره توافق هسته‌ای را توافقی "بد" و مایه "شرمساری" آمریکا دانسته و خواستار لغو یا تغییر در آن شده است؛ درخواستی که تا کنون از سوی ایران و اعضای 1+5 رد شده است.

۱۳۹۶/۷/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: