نسخه چاپی

توضیحات اف‌بی‌آی درباره حادثه لاس‌وگاس

به گزارش نما - مهر نوشت:«اف‌بی‌آی» علیرغم ادعای گروهک تکفیری- وهابی داعش درباره پذیرفتن مسئولیت تیراندازی مرگبار در «لاس وگاس» اعلام کرد که عامل این کشتار هیچ ارتباطی با گروه های تروریستی بین المللی نداشته است.
خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد که پلیس فدرال آمریکا «اف بی آی» اعلام کرده است که عامل تیراندازی مرگبار در «لاس وگاس» آمریکا هیچ ارتباطی با گروه های تروریستی بین المللی نداشته است.

این در حالیست که خبرگزاری اعماق وابسته به گروهک تکفیری- وهابی داعش یک ساعت پیش با انتشار خبری مسئولیت تیراندازی در «لاس وگاس» آمریکا را بر عهده گرفته بود.

این گروهک تروریستی در ادامه مدعی شده بود که عامل کشتار شب گذشته در «لاس وگاس» آمریکا چند ماه پیش به اسلام گرویده بود!

مقامات آمریکایی پیشتر ارتباط «استفن پَدوک» (Stephen Paddock) عامل این حادثه را با گروه‌های تروریستی رد کرده بودند.

شبکه تلویزیونی «سی‌اِن‌اِن» ساعتی پیش در گزارشی حادثه تیراندازی شب گذشته در «لاس وگاس» را مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا توصیف کرد.

در گزارش «سی‌اِن‌اِن» فهرستی از ۱۰ تیراندازی جمعی در یک روز در تاریخ آمریکا از سال ۱۹۴۹ تا کنون مورد بررسی قرار گرفته و بر این اساس، حادثه مذکور به عنوان مهلک ترین کشتار در این کشور اعلام شده است.

این در حالیست که «سی‌بی‌اِس» دقایقی پیش در خبری اعلام کرد که عامل تیراندازی در اتاق خود در هتل محل اقامتش ۸ تا ۱۰ قبضه سلاح جاسازی کرده بود.

پلیس لاس وگاس می گوید عامل تیراندازی مردی سفید پوست و ۶۴ ساله به نام «استفن پَدوک» بوده است.

بر اساس اعلام این رسانه، پلیس لاس وگاس اعلام کرد عامل تیراندازی پیش از ورود نیروهای امنیتی به محل اقامتش خودکشی کرده بود.

بر اساس اعلام «سی‌اِن‌اِن»، شمار زخمی های تیراندازی در حادثه شب گذشته لاس وگاس آمریکا به ۴۰۰ نفر افزایش یافته است.

لازم به ذکر است، پلیس ایالت نوادا آمریکا شب گذشته از وقوع درگیری مسلحانه در یکی از هتل های شهر لاس وگاس خبر داده بود.

همچنی در جریان این تیراندازی ۵۰ نفر کشته شده اند.

در همین رابطه رسانه ها از تعطیل شدن فرودگاه این شهر نیز خبر می دهند.

گفته می شود پروازهای فرودگاه بین المللی مک کاران لاس وگاس آمریکا به علت ورود فردی مسلح به یکی از گیت های امنیتی متوقف شده است.

از سوی دیگر عنوان می شود که یکی از مظنونین احتمالی این حادثه از سوی پلیس هدف قرار گرفته است. پلیس لاس وگاس می‎گوید دست‌کم یک مظنون به تیراندازی را در طبقه ۳۲ هتل محل حادثه هدف قرار داده است.

۱۳۹۶/۷/۱۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: