نسخه چاپی

لاریجانی:روحانیت نباید مواجب بگیر دولت باشد؛حتی اگر دولت،دولت جمهوری اسلامی باشد

به گزارش نما- ایسنا نوشت:علی لاریجانی در جریان سفر به استان فارس عصر روز جمعه در یادواره شهدای منطقه بیضا شهرستان سپیدان سخنرانی کرد.

رئیس مجلس در سخنان خود گفت: در چند سال اخیر ردیف‌های بودجه‌ای برای انجام کارهای عمرانی در حوزه‌های علمیه و مصلی‌ها در نظر گرفته شده است اما روحانیت نباید اصطلاحاً مواجب‌بگیر دولت باشد حتی اگر آن دولت، دولت جمهوری اسلامی باشد. به دلیل اینکه باید روحانیت با استقلال بتواند حرف مردم را بزند بنابراین اگر از دولت مواجب بگیرد، به طور طبیعی مجبور به ملاحظه می‌شود؛ در این راستا شهید مطهری نیز بر لزوم استقلال روحانیت تأکید داشتند.ولایت فقیه ستون اصلی و عامل پایداری نظام است

لاریجانی افزود: مردم دل در گروی امام راحل و ولایت فقیه داشتند، هر چند که در آن زمان موضوع ولایت‌فقیه بیشتر برای خواص مطرح شده بود، اما بعد از انقلاب اسلامی این مفهوم ولایت فقیه اصطلاحاً جا افتاد؛ ولایت فقیه ستون اصلی و عامل پایداری نظام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ولایت فقیه نبود در همان اوایل انقلاب با توطئه های بنی‌صدر و اقدامات گروهک‌های تروریستی که بحران‌آفرینی می کردند، مشکل ایجاد می شد چرا که بنی‌صدر هر روز علیه مسئولان جمهوری اسلامی مقاله می نوشت و آنان را به دیکتاتوری محکوم می کرد.

وی اظهار کرد: در همان اوایل انقلاب، منافقین بر روی موضوع لایحه قصاص جنجال آفرینی کرده و گروهک ها علیه منافع ملی اقدام کردند؛ به نحوی که منافقین با اسلحه به خیابان آمدند. اما امام خمینی (ره) در مردم وحدت ایجاد کرد و با آن پشتوانه، فتنه آن زمان خاموش شد و ولایت فقیه انقلاب را حفظ کرد؛ لذا برای تداوم انقلاب باید به این موضوع در ضمیر خود اعتقاد داشته باشیم.

لاریجانی با تأکید بر لزوم اینکه باید راه شهدا ادامه داشته باشد، افزود: شهدا جان خود را نثار کردند تا امنیت کشور حفظ شود و آرمان های انقلاب به ثمر بنشیند.

۱۳۹۶/۷/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...