نسخه چاپی

اختصاصی نما:

آواری كه جامعه كارگری را گرفتار كرده است

عکس خبري -آواري که جامعه کارگري را گرفتار کرده است

به تعبیر مقامات و مسئولان كشوری كارگران ستون فقرات جامعه هستند و در ابلاغیه ای كه رییس جمهور در 27 شهریور ماه به وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعی داده شد چهارمین اولویت به معیشت اقتصادی كارگران و افزایش توامندی آنها اختصاص یافت .

به تعبیر مقامات و مسئولان کشوری کارگران ستون فقرات جامعه هستند و در ابلاغیه ای که رییس جمهور در 27 شهریور ماه به وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی داده شد چهارمین اولویت به معیشت اقتصادی کارگران و افزایش توامندی آنها اختصاص یافت .
اما این در حالی است که همچنان خبرهای ناخوشایندی از کارگران جامعه و معیشت آنها مطرح می شود ؛ از عدم پرداخت به موقع حقوقشان گرفته تا نبود بیمه ی مناسب و سایر مزایای اجتماعی دیگر .
مشکلات این قشر از جامعه در هرجایی می تواند وجود داشته باشد .13 نفر از کارگران مزرعه کشت پیاز در روستای سرخه کرمانشاه بر اثر نوشیدن آب چاه دچار مصمومیت شدند و در 28 شهریور ماه ریزش تونل کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری و اخیرا اعتراض کارگران آذراب و هپکو در اراک که بیش از 5 ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند ؛ اعتراضی که تقریبا در تمامی رسانه ها مورد توجه واقع شد که حتی وزیر کار شخصا به دستور رییس جمهور مجبور به رسیدگی به این موضوع شد و قرار شد معوقات کارگران این شرکت پرداخت شود .
خبرگزاری مهر در پیگیری بحث حقوق کارگران به سراغ محجوب رییس فراکسیون کارگری رفته و می نویسد : باید قانونی در حمایت از اعتراض کارگران نوشته شود و حقوق کارگران محترم شمرده شود .
خبرگزاری تسنیم هم می نویسد : اقتصاد ایران به پشتوانه ی بازوی کارگران ایرانی است که از فرش به عرش می رسد .
اما خبرگزاری ایلنا معتقد است مشکلات این قشر این دولت و آن دولت ندارد و متاسفانه همچنان ادامه دارد .
یک کارشناس اقتصادی حوزه کار می گوید : دولت هایی که بر سر کار می آیند باید یک برنامه ریزی منظم با رویکرد ثبات اقتصادی داشته باشند که فارغ از بحث های سیاسی بتوان در بخش اقتصاد بتوان یک برنامه مشخص را پیش گرفت و ادامه داد و در کنار این مساله رونق اقتصادی و توسعه به عنوان زیر ساخت موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد .
در واقع شان و منزلت انسانی نیروی کار آن چیزی است که مطالبات کارگری و کارفرمایی را از دست اندر کاران بازار تولید متمایز می کندو این افراد باید از امنیت شغلی ، معیشت کافی برخوردار باشند و نیاز خانواده خود را تامین کنند .
به نظر می رسد در شرایطی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است آن قشری که بیش از همه تحت فشار است و به سختی زندگی خود را می گذراند همین کارگر است ؛ کارگری که تمام تلاشش تامین معیشت خانواده است .
۱۳۹۶/۷/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: