نسخه چاپی

نبرد نهایی با داعش در مرز عراق و سوریه خواهد بود

ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریكا اعلام كرد كه جنگ نهایی علیه داعش در عراق در مرز با سوریه خواهد بود.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری دانشجو، رابرت سوفجی، معاون فرمانده کل ائتلاف ضد داعش به خبرگزاری فرانسه گفت: جنگ بزرگ و نهایی در میانه رود فرات و در مرز عراق با سوریه خواهد بود. تمامی حملات در این سمت و سو خواهد بود و این جنگ خیلی زود آغاز خواهد شد. حدود ۲۰۰۰ تن از تروریست‌های داعش همچنان در این مناطق هستند.

وی تأکید کرد: تروریست‌های داعشی که کشته نشدند یا در جنگ‌ها بازداشت نشدند تلاش می‌کنند خود را در میان ساکنان مخفی کنند.

اندرو کرفت، معاون فرمانده نیروی هوایی ائتلاف نیز گفت: نیروهای عراقی توانستند داعش را شکست داده و خیلی سریع برای جنگ‌های بعدی آماده شوند.

وی تأکید کرد: ائتلاف برای هماهنگی با این پیشروی به سرعت حرکت کرد. داعش دیگر یک نیروی نظامی نیست بلکه باندهای شورشی است و چالش سال‌های بعدی در عراق و سوریه مربوط به فعالیت نیروهای پلیس خواهد بود چراکه باندهای زیرزمینی داعش همچنان حملات غافلگیرکننده‌ای را در مناطقی که گرفته شده انجام می‌دهند.

کرفت گفت: بیش از ۱۰۰۰ داعشی اسیر شدند و بیشترشان به دست نیروهای پیشمرگ کشته شدند. همکاری بسیار خوبی میان نیروهای عراقی که در حویجه پیشروی می‌کنند تا با نیروهای کرد که کنترل کرکوک را در دست دارند، وجود دارد. تنش در سطح سیاسی است، اما در سطح امنیتی همکاری در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

اظهارات این مسئولان آمریکایی دو روز بعد از آزادی حویجه، یکی از آخرین مقرهای داعش در عراق ایراد شد.

۱۳۹۶/۷/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...