نسخه چاپی

تحویل 1600 واحد مسكونی به زلزله‌زدگان

استاندار آذربایجان شرقی از واگذاری یك‌هزار و 600 واحد مسكونی در مناطق زلزلیه زده این استان تا آخر هفته جاری خبر داد و گفت: تا 25 آبان ماه همه واحدهای مسكونی زلزله‌زدگان واگذار می شود.

به گزارش نما به نقل از مهر، احمد علیرضابیگی، استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز در حاشیه نشست استانداران و مدیران بخش کشاورزی کشور با اشاره به زلزله آذربایجان شرقی گفت: آواربرداری ها با موفقیت به پایان رسیده و همزمان کار ساخت و ساز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه واگذاری مسکن های ساخته شده به دولت آغاز شده است گفت: در آخرین مرحله 689 واحد توسط دولت واگذار شد.

علیرضابیگی تصریح کرد: قرارداد ما در خصوص واگذاری مسکن های ساخته شده تا مرحله سفت‌کاری است و به مرحله نازک‌کاری وارد نمی شویم.

وی همچنین گفت: تلاش می کنیم 10 هزار خانواده زلزله زده را از زیر چادر زیر سقف های مطمئن اسکان دهیم.

استاندارآذربایجان شرقی همچنین از واگذاری یک‌هزار و 600 واحد مسکونی تا آخر هفته جاری خبر داد و گفت: تا تاریخ 25 آبان ماه همه واحدهای مسکونی زلزله زدگان واگذار می شود.

علیرضابیگی با اشاره به اینکه پیش بینی زیادی برای معیشت مردم صورت گرفته است، افزود: همچنین محل های نگهداری دام و محصولات کشاورزی و 2 هزار و 400 اتاقک و سازه پیش ساخته نگهداری دام در نقاط مختلف مناطق زلزله زده نصب شده است و برنامه داریم تعداد این اتاقک ها را تا 12 هزارافزایش دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین تاکید کرد: ساخت 7 هزار اتاقک را سپاه پاسداران برعهده گرفته است و در حال انجام تعهدات خودش است.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت سرما در مناطق زلزله زده گفت: به همین دلیل در کنار خانه های ساخته شده برای زلزله زدگان اتاقک های پیش ساخته ای پیش بینی شده تا اگر ساخت خانه ها در زمان بندی به اتمام نرسید، از آنها استفاده کنیم.

علیرضابیگی همچنین گفت: ما به سمت ایجاد امکانات لازم برای اسکان ثابت زلزله زدگان پیش می رویم.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم برای اسکان در منازل ساخته شده به لوازم خانگی نیاز دارند دولت قرار است 700 هزار تومان کمک بلاعوض به مردم بدهد در گذشته نیز دولت 20 میلیون تومان کمک معیشت و دو میلیون تومان کمک آواربرداری به مردم را انجام داد.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر 120 هزار نفر از زلزله زدگان زیر چادر زندگی می کنند، افزود: قرار است از کمک های خیرین برای پرداختن به زیرساخت های مناطق زلزله زده استفاده کنیم.
ثبت: ۱۳۹۱/۷/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: