نسخه چاپی

"لورل " و "هاردی" در حال زورگیری در یك پاركینگ به دام پلیس افتادند

به گزارش نما - خراسان نوشت:اوایل بهمن سال گذشته، دو سارق چاق و لاغر که به لورل و هاردی معروف بودند، با تلاش ماموران تجسس کلانتری سپاد مشهد دستگیر شدند و به 35 فقره گوشی قاپی اعتراف کردند.

دو سارق مذکور که سوار بر موتورسیکلت قرمز رنگ به جرایم خطرناک خود ادامه می دادند در آخرین سرقت و هنگامی که طعمه دیگری را در پارکینگ پشت الماس شرق زیر نظر گرفته بودند، به محاصره ماموران تجسس کلانتری سپاد درآمدند و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

دزدان معروف به «لورل و هاردی» به دستور سرگرد زمینی (رئیس کلانتری سپاد) در دایره تجسس مورد بازجویی قرار گرفتند و در حالی به بیش از 35 فقره گوشی قاپی اعتراف کردند که بررسی های ماموران تجسس نشان داد آنان دقایقی قبل از دستگیری نیز گوشی تلفن همراه زن جوانی را در خیابان جانباز مشهد سرقت کرده اند.
گزارش خراسان حاکی است با توجه به اهمیت موضوع، پرونده دزدان مذکور با صدور دستور ویژه ای از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) با سرعت و دقت در مجتمع قضایی شهید بهشتی رسیدگی شد و متهمان پس از محکومیت در دادگاه کیفری 2 روانه زندان شدند.
هنوز مدت زیادی از تحمل کیفر «لورل و هاردی» در زندان مشهد نگذشته بود که «هاردی» با طی مراحل قانونی و سپردن وثیقه (سند) برای مدت بسیار محدودی از زندان مرخصی گرفت ولی او از این فرصت سوءاستفاده کرد و دیگر به زندان بازنگشت. بنابر گزارش خراسان، همزمان با فرار «هاردی» از زندان، به طور ناگهانی آمار زورگیری و گوشی قاپی در محدوده کلانتری سپاد بالا رفت و هر روز گزارش هایی از سرقت گوشی و کیف قاپی به ماموران انتظامی می رسید. افزایش سرقت ها، ماموران تجسس را بر آن داشت تا تحقیقات ویژه ای را در این باره آغاز کنند. بنابراین به دستور رئیس کلانتری سپاد، گروه زبده ای از ماموران تجسس به سرپرستی ستوان دوم آریایی (رئیس دایره تجسس) وارد عمل شدند و به تحقیق در مکان های جغرافیایی جرم پرداختند.
معاون دادستان مشهد نیز که نظارت دقیقی در این باره داشت با صدور دستورات قضایی از کارآگاهان خواست دوربین های ترافیکی مناطق احتمال ارتکاب جرم را نیز بررسی کنند.
در حالی که ماموران تجسس به عملیات شناسایی ادامه می دادند ناگهان چشم ها روی موتورسواری با هیکل چاق میخکوب شد او همان «س» (دزد معروف به هاردی) بود که مدتی قبل به جرم 35 فقره سرقت زندانی شده بود. با مشخص شدن ماجرای فرار این محکوم در زندان، تلاش ها برای دستگیری وی ادامه یافت تا این که ماموران تجسس با شناختی که از پاتوق های وی داشتند موفق شدند او را در یک عملیات هماهنگ دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با تشریح جزئیاتی از ماجرای دستگیری متهم معروف به «هاردی» گفت: ماموران تجسس کلانتری سپاد با همکاری و هماهنگی عوامل بسیج، این متهم را در یک تعقیب و گریز طولانی به دام انداختند.
سردار قادر کریمی افزود: متهم تاکنون به 100 فقره گوشی و کیف قاپی، زورگیری و سرقت اموال داخل خودرو اعتراف کرده است. وی اضافه کرد: متهم مذکور پس از چند ماه تحمل کیفر و با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده بود تا همدست خود را به ماموران معرفی کند اما او با سوءاستفاده از این موقعیت و با همدستی فرد دیگری که توسط پلیس شناسایی شده بود، دوباره به سرقت و زورگیری ادامه داد.
سردار کریمی با اشاره به این که با معرفی متهم به پلیس آگاهی شمال مشهد، تحقیقات درباره جرایم احتمالی دیگر وی آغاز شده است، خاطرنشان کرد: در هفته نیروی انتظامی طرح های ویژه ای برای ارتقای امنیت اجتماعی و همچنین پیشگیری از وقوع جرم در حال اجراست اما به شهروندان نیز توصیه می کنیم هشدارهای پلیس درباره اقدامات ایمنی و امنیتی برای جلوگیری از سرقت ها را جدی بگیرند و به آن ها توجه کنند.

۱۳۹۶/۷/۱۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...