نسخه چاپی

موافقت ۷۸درصد مردم روسیه با عملیات در سوریه

۷۸ درصد شهروندان روسی معتقدند عملیات نظامی كشورشان در سوریه به اهداف خود رسیده و ۵۴ درصد هم از ادامه این عملیات تا نابودی كامل تروریسم حمایت می كنند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری اینترفکس، بر اساس اطلاعات منتشره از سوی بنیاد سنجش افکارعمومی سراسری روسیه، علاقه مندی مردم این کشور نسبت به حوادث سوریه در مقایسه با سال ۲۰۱۵ که عملیات نظامی روسیه در سوریه آغاز شد، کمی کاهش یافته است: در آن زمان ۸۷ درصد شهروندان روند اوضاع در سوریه را بطور مرتب دنبال می کردند، ولی اکنون این رقم به ۷۹ درصد رسیده است.

این اطلاعات طی نظرسنجی تلفنی که در تاریخ ۲۹ و ۳۰ سپتامبر انجام شده و در آن حدود ۱۲۰۰ نفر افراد بالای ۱۸ سال شرکت داشتند، بدست آمده است.

در عین حال ۷۸ درصد از شهروندان روسی اطمینان دارند که نیروی هوایی کشورشان به اهداف درنظر گرفته شده در سوریه دست یافته است. ولی ۵۴ درصد آنها معتقدند که روسیه باید به عملیات نظامی در سوریه تا پیروزی کامل بر تروریسم ادامه دهد. ۳۴ درصد مردم با این نظریه مخالفند.

طرفداران ادامه عملیات نظامی در سوریه، علت نظر خود را اینگونه توضیح داده اند: ۲۹ درصد گفته اند، روسیه باید حملات کوبنده خود به تروریستها را تا نابودی کامل آنها ادامه دهد. ۲۵ درصد معتقدند، روسیه باید کاری که آغاز کرده را به نتیجه برساند. ۲۴ درصد افرادی که خواستار توقف عملیات هستند نیز گفته اند: روسیه نباید بیش از این در سوریه تلفات انسانی بدهد.

در پاسخ به سئوال دیگری هم ۷۳ درصد مردم روسیه گفته اند که مسکو باید بعد از پایان جنگ هم از دمشق حمایت کند: ۷۵ درصد معتقدند این حمایت باید کمک انسان دوستانه باشد، ۴۵ درصد بر این عقیده هستند که این حمایت باید نظامی-فنی باشد و ۴۴ درصد هم حمایت سیاسی را کافی دانسته اند.

ضمن اینکه تنها ۲۰ درصد مردم روسیه حوادث سوریه را بعنوان «جنگ» و» مبارزه با تروریسم» تلقی می کنند. البته اگر در اکتبر سال ۲۰۱۶ تنها ۱۵ درصد آنها اوضاع در سوریه را عادی می دانستند، اکنون ۵۸ درصد چنین نظری دارند. ۲۲ درصد معتقدند اوضاع در این کشور تغییری نکرده: نه بهتر شده و نه بدتر و تنها ۸ درصد فکر می کنند اوضاع در سوریه وخیم تر شده است.

۱۳۹۶/۷/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: