نسخه چاپی

اختصاصی نما:

تجارت الكترونیك همیشه به خبرهای خوب منتهی نمی شود

عکس خبري -تجارت الکترونيک هميشه به خبرهاي خوب منتهي نمي شود

این روزها 11 هزار شركت اینترنتی در ایران به فعالیت خرید و فروش های اینترنتی مشغولند كه با وجود 47 میلیون كاربر ایرانی در شبكه های اجتماعی طبیعی است كه كسب و كارهای آنلاین در كشور با اقبال روبه رو شود و رونق خوبی پیدا كند .

آیا می دانید که ایرانی ها در حوزه کسب و کارهای آنلاین جز سرآمدان جهان هستند ؟
این روزها 11 هزار شرکت اینترنتی در ایران به فعالیت خرید و فروش های اینترنتی مشغولند که با وجود 47 میلیون کاربر ایرانی در شبکه های اجتماعی طبیعی است که کسب و کارهای آنلاین در کشور با اقبال روبه رو شود و رونق خوبی پیدا کند .
بعضی از این شرکت ها توانستند اعتماد مردم را به بازار و اقتصاد اینترنتی همراه با خدمات سریع و ارزان جذب کنند .
سال گذشته گرگانی نژاد رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفته بود : 50 هزار میلیارد تومان خرید به صورت اینترنتی در کشور در سال 93 انجام شده است که این رقم تا پایان سال 96 به 100 هزار میلیارد تومان می رسد .
پنج شنبه هفته گذشته وزیر جوان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از وای فای رایگان در تمامی اماکن عمومی داد که نشان از دسترسی راحت تر و تاثیر بیشتر بر حمل و نقل آنلاین دارد .
به عنوان نمونه تاکسی های اینترنتی این روزها سهم به سزایی در چرخه حمل و نقل کشور دارند .
خبرگزاری اقتصاد ایران با توجه به گسترش حمل و نقل در تجارت الکترونیک می نویسد : این روزها دو تاکسی اینترنتی پایتخت روی هم رفته از طریق بیش از صد هزار راننده روزانه حدو یک میلیارد تومان گردش مالی دارند و در کنار آنها پیک موتوری آنلاین هم که به تازگی کسب و کارش گسترش یافته است با حدود 20 هزار راننده توانسته روزانه 500 میلیون تومان گردش مالی فقط ذر تهران داشته باشد .
روزنامه ایران نیز در تکمیل همین موضوع گزارش مفصلی تحت عنوان سیطره آنلاین ها بر اقتصاد منتشر کرد .سردبیر این روزنامه می گوید کسب و کارهای تجاری آنلاین فضای خوبی برای اشتغال جوانان ایجاد کرده است .
اما باید به این نکته نی توجه داشت که دنیای تجارت الکترونیک همیشه به خبرهای خوب منتهی نمی شود .
خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه با هشدار به کاربران می نویسد : تله های شیطانی با شگرد راه اندازی سایت های جعلی را جدی بگیریم .
از این دست اقدامات آنهم در فضای مجازی کم نیست و نباید با نگاه خوشبینانه به این فضا آسیب های جبران ناپذیر را فراموش کنیم .
به طور مشخص بسیاری از این آسیبها نشان می دهد که کشور در بخش های مهم و حیاتی با خلا قانونی رو به رو است و به نظر می رسد دولت با تحقیق و آسیب شناسی باید لوایحی را تقدیم مجلس کند تا این کمبود ها جبران شود .۱۳۹۶/۷/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: