نسخه چاپی

تكذیب ورود حشدالشعبی به كركوك

دبیر كل سازمان بدر عراق با تكذیب ادعاهای رسانه‌های كردی مبنی بر ورود نیروهای الحشد الشعبی به شهر كركوك، گفت كه مأموریت حفاظت از اهالی این شهر بر عهده پلیس است.

به گزارش نما به نقل از فارس، دبیر کل سازمان بدر عراق ادعاهای رسانه‌های کردی مبنی بر ورود نیروهای الحشد الشعبی به شهر کرکوک را تکذیب کرد.

به نوشته شبکه سومریه، هادی العامری شامگاه جمعه در واکنش به شایعات رسانه‌های کردی که مدعی حضور نیروهای الحشد در شهر کرکوک شدند، اعلام کرد که الحشد الشعبی وارد این شهر نشده‌اند.

وی ادامه داد: «حمایت از شهروندان عراق در کرکوک مأموریت نیروهای پلیس است. ما حتی نیروهای الحشد کرکوک را از این شهر خارج کرده‌ایم».

العامری که در کنفرانس خبری در شهر «آلتین کؤپری» واقع در شمال کرکوک سخنرانی می‌کرد، تأکید داشت که «نیروهای الحشد و دستگاه‌های امنیتی وارد کرکوک نشده‌اند و مأموریت ما تنها تأمین امنیت استان کرکوک و حضور در اطراف شهر کرکوک است و پلیس کرکوک که فرمانده آن کرد است، مسئول امنیت این شهر است».

دبیر کل سازمان بدر عراق گفت که برخی از داخل کرکوک به دنبال ترساندن مردم بودند و نهاد مقابله با تروریسم ورودی‌ها و خروجی‌های شهر کرکوک را به دست گرفته است.

۱۳۹۶/۷/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...