نسخه چاپی

حملات سنگین ارتش سوریه علیه داعشی‌ ها

ارتش سوریه با حمایت جنگنده‌هایش عملیات شدیدی را علیه داعشی‌ها در شهر دیرالزور و حومه جنوب شرقی آن در محور شهر البوكمال، آخرین پایگاه این گروه تروریستی در استان دیرالزور آغاز كرد. همزمان تلویزیون سوریه از كشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف ضد داعش در دیرالزور خبر داد. همچنین مركز روسی آشتی از بازگشت بیش از ۶۵۰ تن به خانه‌هایشان خبر داد.

به گزارش نما به نقل از سانا، یگان‌هایی از ارتش سوریه درگیری‌های شدیدی را با داعشی‌هایی که در منطقه حویجه صکر و محله الصناعة تجمع کرده بودند، آغاز کردند. همزمان توپخانه ارتش و نیروی هوایی سوریه نیز حملاتی را علیه مراکز تجمع و مخفی‌گاه‌های این تروریست‌ها در محله‌های شیخ یاسین، بازار الهال، خیابان سینما فواد، الحویقه، الجبیله، الرشدیه، العمال، کنامات، خسارت و العرضی آغاز کرده‌اند.

این عملیات خسارات بزرگی را به صفوف و مهمات داعشی‌ها وارد آورد و منجر به تخریب پایگاه‌ها و مخفیگاه‌های آنها وارد کرد.

جنگنده‌های ارتش سوریه نیز حملات هوایی شدیدی را علیه محورهای نفوذ داعشی‌ها و پایگاه‌هایشان در دو شهر العشاره و القوریه در جنوب شرق المیادین آغاز کردند که در این حملات محمد جاسم العوران، یکی از برجسته‌ترین مسئولان این گروه تروریستی کشته شد.

یگان‌های ارتش سوریه با همکاری نیروهای بومی و نیروهای هم‌پیمان به تازگی کنترل شهرک خشام در حومه شمال شرقی دیرالزور را به دست گرفته‌اند.

در همین حال تلویزیون سوریه اعلام کرد: در پی حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش علیه محله القصور در شهر دیرالزور ۴۱ غیرنظامی کشته و ۳۲ تن دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع میدانی سوری اعلام کرد: یک موشک در محله مسکونی القصور سقوط کرد و خسارت مادی زیادی را به این منطقه وارد آورد.

برخی فعالان از احتمال افزایش تعداد قربانیان این حمله به دلیل بالا بودن تعداد زخمی‌ها و وخامت حال برخی از آنها خبر دادند.

رایان دیلون، سخنگوی ائتلاف ضد داعش در گفت‌وگویی تلفنی با خبرگزاری رویترز گفت: درخصوص گزارش‌های منتشر شده از این حمله تحقیقاتی به عمل خواهد آمد.

وی افزود: هیچ دلیلی برای اینکه جنگنده‌های ائتلاف چنین حمله‌ای را در شهر دیرالزور انجام دهند وجود ندارد چراکه نیروهای سوریه دموکراتیک (مورد حمایت آمریکا) در این منطقه عملیاتی را انجام نمی‌دهند.

از سوی دیگر سرگئی کورالینکو، رئیس مرکز روسی آشتی اعلام کرد: طی هفته گذشته به لطف تلاش‌های این مرکز و مسئولان سوری ۶۵۸ تن به مناطق استقرارشان در سوریه بازگشتند.

کورالینکو گفت: بیشتر این افراد از ساکنان دو استان ریف دمشق (۳۸۰ تن) و حلب (۱۵۳ تن) بودند.

رئیس این مرکز افزود: دولت سوریه و مسئولان محلی استان‌ها و شهرهای مختلف سوریه به ارائه کمک‌های مورد نیاز و حمایت از ساکنانی که به خانه‌هایشان بازگشته‌اند، ادامه می‌دهند.

این مسئول روس ادامه داد: فرماندهی نیروهای روسیه در سوریه مذاکراتی را با مسئولان صلیب سرخ جهانی درباره همکاری‌ها در حوزه حل مشکلات انسانی انجام داده است.

وی گفت: نمایندگانی از مرکز آشتی با مسئولان هلال احمر سوریه در دمشق تامین کاروان‌های انسانی مشترک هلال احمر و صلیب سرخ را بررسی کردند.

کورالینکو اظهار داشت: هلال احمر سوریه و صلیب سرخ با حمایت این مرکز برای اولین بار موفق شدند نزدیک به ۳۰۰ تن موادغذایی و ملزومات مورد نیاز غیرنظامیان را به شهر القامشی در استان حسکه برسانند.

۱۳۹۶/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...