نسخه چاپی

ادعای پیشمرگ‌ها درباره حشد شعبی/ بغداد تكذیب كرد

به گزارش نما - ایسنا نوشت: پیشمرگ‌های کرد مدعی شدند که حمله گسترده حشد شعبی به منطقه ربیعه در غرب موصل را ناکام گذاشته‌اند. این خبری است که بغداد آن را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه شفق نیوز، منصور بارزانی، فرمانده نیروهای پیشمرگ کرد اعلام کرد: حشد شعبی صبح امروز (سه شنبه) به جبهه‌های پیشمرگ‌ها در روستای المحمودیه از توابع شهر ربیعه حمله کرد. این نیروها به رغم هشدارهای مکرر نیروهای پیشمرگ درحال پیشروی از مرکز ربیعه به المحمودیه بودند.

در پی پیشروی این نیروها درگیری‌هایی میان حشد شعبی و پیشمرگ‌ها رخ داد که به انهدام دو خودروی نظامی منجر شد اما پیشمرگ‌ها در این حمله آسیبی ندیدند.

منصور بارزانی گفت که حشد شعبی خودشان خواهان توقف درگیری‌ها شدند.

اما سخنگوی نظامی دولت عراق وقوع هر گونه درگیری را در منطقه ربیعه واقع در جنوب "فیش خابور" تکذیب کرد و گفت: هیچ درگیری رخ نداده است.

منابع کرد: نیروهای عراقی در نزدیکی لوله‌های انتقال نفت مستقر شده‌اند

همچنین منابع امنیتی روز گذشته گفته بودند، نیروهای عراقی تانک‌ها و توپخانه‌های خود را در جنوب منطقه تحت کنترل کردها در شمال عراق که خطوط انتقال نفت کرد قرار دارند، مستقر کردند.

یک مسؤول شورای امنیتی دولت کردستان عراق گفت: این نیروها در شمال غرب موصل تجمع کرده‌اند.

یک مشاور امنیتی در دولت عراق اظهار داشت: منطقه فیش خابور واقع در شمال غرب موصل شامل گذرگاه‌هایی به ترکیه و سوریه است و بغداد می‌خواهد بر آن مسلط شود.

خط انتقال نفت از اقلیم به ایستگاه قیاس در فیش خابور و سپس به خط انتقال نفت دیگری می‌رسد که نفت را به ساحل ترکیه در دریای مدیترانه برای صادرات آن منتقل می‌کند.

این مسؤول امنیتی کرد تاکید کرد: تجمع این نیروها در اطراف ربیعه در مسافت ۴۰ کیلومتری جنوب فیش خابور است.

اخیرا در پی برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق درگیری‌های شدیدی میان نیروهای کرد و نیروهای عراقی در کرکوک و اطراف آن رخ داد و این درگیری‌ها به مرزهای اقلیم کردستان نیز کشیده شد. در پی این درگیری‌ها ارتش عراق کنترل کرکوک را در دست گرفت.

۱۳۹۶/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...