نسخه چاپی

بهره برداری از پروژه كندرو بزرگراه نواب؛ به زودی

رفع گره های ترافیكی مركز شهر ، كاهش تصادفات ، تسهیل دسترسی بزرگراهی

شهردار منطقه 11 تهران گفت: بهره برداری از لاین كند رو نواب كه از سال گذشته معاونت فنی و عمرانی این منطقه در 3 فاز عملیات اجرایی آن را انجام داده است؛ به زودی آغاز می شود.

به گزارش نما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان در تشریح این پروژه گفت: بزرگراه شهید نواب صفوی یکی از مهم ترین معابر شمالی جنوبی شهر تهران است که روزانه حجم بسیار بالایی از تردد خودروهای سبک و سنگین را به خود اختصاص می دهد و همین امر سبب شده تا در نقاطی از آن شاهد ترافیک سنگین در طول ساعات روز باشیم.
به گفته شهردار منطقه 11 ، یکی از مهم ترین گره های ترافیکی، نقطه مرزی مناطق 11، 17 و 16 در محل تقاطع بزرگراه نواب با خیابان شیخ محمدی (تقاطع غیرهمسطح 9 دی) است که علت آن دسترسی مستقیم از خیابان های فرعی به بزرگراه نواب، تداخل حرکتی خودروها در محل رمپ خروجی تقاطع غیر همسطح 9 دی به بزرگراه نواب جنوب به شمال و حرکت عرضی خودروها در مسیر بزرگراه برای ورود به دسترسی های محلی است که موجب پس زدگی ترافیک تا اتوبان شهید چراغی در منطقه 17 و اتوبان بعثت در منطقه 16 شده است.
آبادیان افزود: برای رفع این معضل ترافیکی و در راستای تکمیل نقشه شبکه معابر سطح شهر تهران، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 در سال 1395آغاز به احداث کندرو شرقی بزرگراه نواب به طول 2000 متر حد فاصل تقاطع غیرهمسطح 9 دی تا خیابان بریانک در 3 فاز کرد که به زودی به بهره برداری می رسد.
او خاطر نشان کرد: با تکمیل این پروژه که امکان دسترسی از خیابان های فرعی به بزرگراه نواب را از طریق این کندروی احداثی امکان پذیر می سازد، علاوه بر روان سازی و تسهیل حرکت خودروها در بزرگراه نواب ، با حذف تقاطع ها و حرکت های عرضی رانندگان پیش بینی می شود از بروز تصادف های بسیار زیادی که به صورت روزانه در این محدوده شاهد آن هستیم جلوگیری شود.
بر اساس این گزارش با احداث دو ایستگاه بی آر تی در کندرو نواب جنب ایستگاه های خط 6 متروی تهران، تردد مسافرین تسهیل و امکان دسترسی آسان شهروندان مناطق 11 و 17 به شبکه حمل و نقل ریلی و بی آرتی میسر شده است.

۱۳۹۶/۸/۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...